WTA Sydney: Stosur w II rundzie, Janković i Schiavone wyeliminowane

Rozstawiona z numerem czwartym Samantha Stosur (WTA 6) pokonała Yaninę Wickmayer (WTA 23) 7:5, 6:4 i awansowała do II rundy turnieju Medibank International na kortach twardych w Sydney.

Dwa poprzednie spotkania obu tenisistek po trzysetowych bataliach wygrała Australijka. Finalistka Roland Garros 2009 Stosur sezon rozpoczęła od falstartu w postaci porażki z Jarmilą Groth w Brisbane. Wickmayer z kolei doszła do finału w Auckland przegrywając z Gretą Arn. W trwającym jedną godzinę i 23 minuty spotkaniu Australijka w każdym z setów po jednym razie przełamała rywalkę wykazując się 100 proc. skutecznością w wykorzystaniu break pointów. Przy własnym podaniu przegrała tylko 14 piłek.

Odpadły za to dwie inne tenisistki z Top 10. Mistrzyni Roland Garros 2010 Schiavone (WTA 7) choć zaserwowała dziewięć asów to popełniła też dziewięć podwójnych błędów i przegrała z Klejbanową (WTA 25) 7:6(5), 1:6, 2:6. Włoszka sezon rozpoczęła od startu w Pucharze Hopmana, w którym nabawiła się kontuzji uda. Była liderka rankingu WTA Janković (WTA 8) mecz z Rezaï (WTA 19) rozpoczęła od przełamania rywalki, ale przegrała 5:7, 6:2, 3:6. Obie tenisistki popełniły w sumie 18 podwójnych błędów (11 Francuzka). Dla triumfatorki dużego turnieju w Madrycie z ubiegłego sezonu to czwarte kolejne zwycięstwo nad zawodniczką z Top 10 (w drodze po tytuł w stolicy Hiszpanii pokonała Janković i Venus Williams, a w Eastbourne Karolinę Woźniacką).

Trzech godzin i pięciu minut potrzebowała Wiktoria Azarenka (WTA 10) by pokonać Jekaterinę Makarową (WTA 49) 2:6, 6:2, 6:4 (w decydującym secie przegrywała 1:3). Białorusinka zrewanżowała się Rosjance za porażkę poniesioną w ubiegłym sezonie w finale turnieju w Eastbourne. Ubiegłoroczna półfinalistka Australian Open Na Li (WTA 11) w 55 minut pokonała grającą z dziką kartą Anastasię Rodionovą (WTA 64) 6:1, 6:2 zdobywając 32 z 39 punktów przy swoim podaniu.

Pierwszą rywalką liderki rankingu WTA Woźniackiej (wolny los w I rundzie) będzie Dominika Cibulková (WTA 31), która pokonała Marię Kirilenko (WTA 20) 6:3, 6:3. Słowaczka przegrała z Rosjanką dwukrotnie w ubiegłym sezonie. Dunkę z kolei pokonała w 2007 roku w Pekinie, ale przegrała z nią pięć kolejnych spotkań, w tym trzy w 2010 roku.

Wyniki i program turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)