ATP Sydney: Starace ponownie lepszy od Kubota

Łukasz Kubot (ATP 72) uległ (6:7[5], 6:2, 3:6 w 2h12’) w meczu o ćwierćfinał turnieju ATP World w Sydney Włochowi Potito Starace (ATP 47). Polak ze swoim środowym rywalem przegrał po raz czwarty w karierze.

W tym artykule dowiesz się o:

Kubot, który wszedł do głównej drabinki turnieju jako lucky loser, po wycofaniu się broniącego tytułu Marcosa Baghdatisa, nie zdołał wywalczyć szóstego ćwierćfinału w turnieju ATP World Tour (poprzednie to Belgrad, Stuttgart, Dauha, Costa do Sauipe, Casablanca). Ostatnim razem, kiedy 28-letni reprezentant Polski grał jako "szczęśliwy przegrany", doszedł do finału imprezy w Serbii, gdzie uległ Novakowi Đokoviciowi. Lubinianin nie zrewanżował się Starace za wcześniejsze trzy przegrane pojedynki, które rozgrywane były na ulubionej przez Włocha nawierzchni ziemnej. Polak schodził z kortu pokonany w ubiegłorocznych turniejach w Casablance i Nicei oraz w meczu Pucharu Davisa w 2004 roku we włoskim Livorno, za każdym razem bez zapisanego na swoim koncie seta.

Kubot nerwowo rozpoczął pojedynek i już w piątym gemie popełnił podwójny błąd serwisowy, który wyprowadził rywala na 3:2. Polak wygrał jednak kolejne trzy gemy i przy stanie 5:3 nie wykorzystał własnego podania. W tie breaku Lubinianin szybko odskoczył na 4-1, ale ostatecznie górą był Starace. II seta Kubot rozpoczął bardzo agresywnie, uzyskując przełamanie już w trzecim gemie, by chwilę później dołożyć kolejne w siódmym gemie, co przesądziło o losach seta. W decydującej partii lepszy o jednego breaka okazał się jednak Włoch i to on powalczy o półfinał imprezy.

Medibank International, Sydney (Australia)

ATP World Tour 250, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 442,3 tys. dol.

środa, 12 stycznia

II runda (1/8 finału) gry pojedynczej:

<b><center> Potito Starace</b><br>(Włochy) <b><center>7:6(5), 2:6, 6:3</b> <b><center>Łukasz Kubot </b><br>(Polska, LL)