ATP Johannesburg: Przysiężny zagra o ćwierćfinał

Michał Przysiężny (ATP 81) pokonał 6:1, 6:2 Martina Fischera (ATP 136) i awansował do II rundy turnieju SA Tennis Open (ATP World Tour, ranga 250) na kortach twardych w Johannesburgu.

Dla Przysiężnego, który w poniedziałek został najwyżej notowanym polskim singlistą, to pierwsze zwycięstwo w premierowym cyklu od ubiegłorocznego Wimbledonu. W tym roku w Dausze przegrał z Finem Jarkko Nieminenem, a w Australian Open za mocny okazał się dla niego Rosjanin Igor Kunicyn. W ubiegłym tygodniu Polak uczestniczył w Challengerze na wulkanicznej wyspie Reunion, ale zdołał wygrać tylko jeden mecz (z Belgiem Clementem Maasem), bo z powodu opadów deszczu impreza nie została dokończona.

W I secie Przysiężny od 1:1 wygrał pięć gemów z rzędu (w całej partii przy pierwszym podaniu zdobył osiem z ośmiu punktów), a następnie rozpoczął II seta od przełamania serwisu Fischera. Austriak wyrównał na 1:1, po tym jak Polak popełnił dwa podwójne błędy. Przysiężny odskoczył na 3:1, a od 3:2 wygrał trzy gemy z rzędu i cały mecz po 54 minutach. Kolejnym rywalem 26-latka z Głogowa będzie starszy o cztery lata reprezentant gospodarzy Rik de Voest (ATP 183).