KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Cykl ITF: Awans Korzeniak, Sobaszkiewicz i Chadaja, Zaniewska uległa Rogowskiej

Już dwa zwycięstwa za Anną Korzeniak po jej powrocie do zawodowych rozgrywek tenisowych. Krakowianka, rozstawiona z numerem ósmym, jest w ćwierćfinale satelickiego turnieju ITF na kortach ziemnych w Pomezii pod Rzymem.

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak

W meczu II rundy Korzeniak (WTA 394) pokonała startującą z dziką kartą Włoszkę Alice Savoretti (WTA 696), a w czwartek zmierzy się z kolejną reprezentantką gospodarzy, urodzoną na Ukrainie Anastazją Grymalską (WTA 392), którą odprawiła dwa lata temu w eliminacjach halowej imprezy wyższej rangi w Ortisei.

Z polskich tenisistek w rywalizacji singlowej utrzymuje się wciąż jeszcze tylko Barbara Sobaszkiewicz (WTA 513): poznanianka, rozstawiona z piątką na mączce w chorwackim Sibenik, przebrnęła przez I rundę wygrywając z Francuzką Amandine Hesse (WTA 645) i o ćwierćfinał powalczy z Chorwatką Marią Abramović (WTA 599, ich pierwsze spotkanie).

Startująca po przejściu eliminacji w turnieju o puli nagród 25 tys. dol. w Bundaberg, australijski stan Queensland, Sandra Zaniewska (WTA 576) uległa w pierwszym meczu głównej drabinki 3:6, 3:6 Olivii Rogowskiej (WTA 233), córce Sławomira i Joanny, polskich emigrantów osiadłych w Melbourne, tenisistce mającej już za sobą przygody w Wielkim Szlemie.

Pierwsze spotkanie w zawodach o puli nagród 10 tys. dol. na kortach twardych w Antalyi przegrała także Agata Barańska (już nienotowana w rankingu), gorsza od innej kwalifikantki Brytyjki Samanthy Murray (WTA 872).

W tym samym turnieju na tureckiej riwierze eliminacje przeszedł Adam Chadaj (ATP 667), który w I rundzie pokonał swojego równolatka, rozstawionego Rumuna Andreia Mlendeę (ATP 438); w 1/8 finału rywalem leworęcznego warszawianina będzie w czwartek słowacki junior Filip Horanský (nienotowany w ATP, pierwsze spotkanie).


środa, 6 kwietnia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Bundaberg, Queensland (Australia), 25 tys. dol., kort ziemny:

I runda gry pojedynczej:
Olivia Rogowska (Australia, 4) - Sandra Zaniewska (Polska, Q) 6:3, 6:3

półfinał gry podwójnej:
Daniella Dominiković (Australia) / Sandra Zaniewska (Polska) - Tyra Calderwood (Australia) / Ashling Sumner (Australia) *czwartek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Daniella Dominiković (Australia) / Sandra Zaniewska (Polska) - Shannon Golds (Australia) / Sophie Letcher (Australia) 6:2, 7:6(6)

Sibenik (Chorwacja), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 5) - Maria Abramović (Chorwacja) *czwartek

I runda gry pojedynczej:
Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 5) - Amandine Hesse (Francja) 6:1, 6:2

I runda gry podwójnej:
Eugénie Bouchard (Kanada, 2) / Chantal Škamlová (Słowacja, 2) - Barbara Sobaszkiewicz (Polska) / Emma Flood (Norwegia) 6:3, 6:2

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Samantha Murray (Wielka Brytania, Q) - Agata Barańska (Polska, Q) 6:1, 7:5

Pomezia (Włochy), 10 tys. dol., kort ziemny:

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Anna Korzeniak (Polska, 8) - Anastazja Grymalska (Włochy) *czwartek

1/8 finału gry pojedynczej:
Anna Korzeniak (Polska, 8) - Alice Savoretti (Włochy, WC) 2:6, 6:3, 6:0

MĘŻCZYŹNI

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

1/8 finału gry pojedynczej:
Adam Chadaj (Polska, Q) - Filip Horanský (Słowacja, Q) *czwartek

I runda gry pojedynczej:
Adam Chadaj (Polska, Q) - Andrei Mlendea (Rumunia, 8) 1:6, 6:3, 6:3

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×