WTA Barcelona: Bartoli pokonana przez Rybárikovą

Magdaléna Rybáriková (WTA 72) pokonała najwyżej rozstawioną Marion Bartoli (WTA 13) 6:3, 6:1 w I rundzie turnieju Ladies Open rozgrywanego na kortach ziemnych w Barcelonie.

Dla Rybárikovej to drugie zwycięstwo nad Bartoli, pierwsze odniosła w 2009 roku w New Haven, gdy Francuzka przy stanie 6:1, 6:7(5), 0:2 skreczowała. Pozostałe cztery ich mecze wygrała 26-letnia finalistka Wimbledonu 2007. 22-letnia Rybáriková w lutym w Memphis zdobyła swój drugi tytuł. Bartoli po świetnych trzech miesiącach sezonu, gdy w pięciu turniejach doszła co najmniej do ćwierćfinału, na kortach ziemnych w trzech imprezach wygrała tylko jeden mecz.

W trwającym 87 minut spotkaniu obie zawodniczki miały problem z serwisem. Bartoli popełniła siedem podwójnych błędów, a Rybáriková miała ich sześć (ale też cztery asy). Francuzka i Słowaczka miały identyczny procent trafiania pierwszym podaniem (48 proc.). Dla 22-latki z Bratysławy, która wykorzystała pięć z siedmiu break pointów, to największe pojedyncze zwycięstwo od 2009 roku, gdy w Tokio pokonała ówczesną 13. rakietę świata Nadię Pietrową.

81 minut trwało spotkanie dwukrotnej triumfatorki turnieju w Warszawie Alexandry Dulgheru (WTA 29) z Zuzaną Kučovą (WTA 121). Słowaczka popełniła osiem podwójnych błędów oraz wykorzystała tylko jednego z pięciu break pointów, a przy stanie 1:6, 0:5 skreczowała z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego. Rozstawiona z numerem drugim Rumunka, która zrobiła siedem podwójnych błędów, mając osiem szans na przełamanie serwisu rywalki wykorzystała sześć. Turniejowa szóstka, triumfatorka imprezy z 2009 roku i finalistka z ubiegłego sezonu, Roberta Vinci (WTA 42) zwyciężyła hiszpańską kwalifikantkę Silvię Soler (WTA 165) 6:2, 6:3.