WTA Estoril: Stracona szansa, Ula przegrała z Larsson

Urszula Radwańska (WTA 141) przegrała z Johanną Larsson (WTA 80) 4:6, 4:6 w II rundzie turnieju WTA Tour rangi International rozgrywanego na kortach ziemnych w Estoril, w Portugalii.

Po wyeliminowaniu obrończyni tytułu Sevastovej w I rundzie krakowianka w meczu ze Szwedką zmarnowała zbyt wiele szans na przełamanie rywalki. Larsson w ten sposób osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (półfinał w Acapulco). W tym roku grała jeszcze w III rundzie w Miami po drodze eliminując finalistkę Australian Open Na Li, a w ubiegłym sezonie w Portorożu zaliczyła swój pierwszy finał. 20-letnia Radwańska nie wykorzystała szansy na pierwszy ćwierćfinał od 2009 roku (Los Angeles) i szósty w karierze.

I SET Larsson przełamała Ulę już w pierwszym gemie na sucho i po utrzymaniu własnego podania również bez straty punktu Szwedka prowadziła 2:0. W trzecim gemie krakowianka odparła dwa break pointy i otworzyła swoje konto w meczu, a następnie odrobiła stratę przełamania korzystając z dwóch podwójnych błędów rywalki. W piątym gemie Larsson zaliczyła kolejne przełamanie, a w szóstym od 0-40 zgarnęła pięć piłek i prowadziła 4:2. Szwedka do końca utrzymała tę przewagę seta kończąc w 10. gemie (od 0-30 zdobyła cztery punkty).

II SET W tasiemcowym czwartym gemie Ula zmarnowała siedem break pointów. W siódmym gemie krakowianka odparła dwa break pointy, ale przy trzecim popełniła podwójny błąd. Krakowianka natychmiast odrobiła stratę, ale po przełamaniu Polki w dziewiątym gemie Larsson miała serwis na mecz. Przy 30-40 Szwedka obroniła break pointa i za drugim meczbolem po jednej godzinie i 45 minutach zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, w którym spotka się z Rosjanką Ałłą Kudriawcewą (WTA 77).