Cykl ITF: Brózda i Jegiołka na fali

Justyna Jegiołka (WTA 328) pokonała kwalifikantkę Janę Buchinę w II rundzie w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w Moskwie (pula nagród 25 tys. dol.). Polka awansowała również do półfinału gry podwójnej.

Dominika Pawlik

Justyna Jegiołka w II rundzie moskiewskiego turnieju ze stratą seta przeszła do kolejnej rundy. Rozprawiła się z reprezentantką gospodarzy Janą Buchiną w trzech setach 6:7(6), 6:4, 6:0. Kolejną rywalką Polki będzie kwalifikantka Ukrainka Elizaveta Ianchuk, która w I rundzie sprawiła niespodziankę i wyeliminowała rozstawioną z numerem 4. - Julię Kalabinę. W razie zwycięstwa Jegiołka ma szansę spotkać się w półfinale ze swoją deblową partnerką - Weroniką Kapszaj. Obie panie po pokonaniu pary Tamara Bizhukova/Arina Marenko 6:2, 6:2 zagrają o finał z parą rozstawioną z numerem 2. Natelą Szalamidze i Mariną Shamayko.

CZYTAJ: Gawron dołączył do grona ćwierćfinalistów Kraków Open

Drugi tydzień dobrą formę prezentuje Olga Brózda w turnieju ITF na kortach ziemnych w szwedzkim Båstad (pula nagród 10 tys. dol.). W ćwierćfinale pokonała Litwinkę Joanę Eidukonytę 5:7, 6:4, 6:4. Mecz trwał trzy i pół godziny. Przegrany pierwszy set był konsekwencją dobrej gry rywalki przy drugim podaniu Olgi, na szczęście w dwóch kolejnych górą już była Brózda. O finał zagra z najwyżej rozstawioną zawodniczką - Yulianą Lizarazo z Kolumbii. W ubiegłym tygodniu w tej samej fazie triumfowała Polka 1:6, 6:4, 6:4. W półfinale gry podwójnej Olga Brózda grająca w parze z Natalią Kołat bez większych problemów pokonały parę szwedzko-rosyjską Louise Johansson i Annę Smolinę 6:3, 6:3. O tytuł będą walczyć z reprezentantkami gospodarzy: Hildą Melander i Pauliną Milosavljevic, z którymi tydzień temu wygrały 7:6(4), 3:6, 10-8.

półfinał gry podwójnej
Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Louise Johansson (Szwecja) / Anna Smolina (Rosja) 6:3, 6:3

Moskwa (Rosja), 25 tys. dol., kort ziemny

II runda gry pojedynczej
Justyna Jegiołka (Polska, 6) - Jana Buchina (Rosja) 6:7(6), 6:4, 6:0

ćwierćfinał gry podwójnej
Justyna Jegiołka (Polska, 4) / Weronika Kapszaj (Ukraina, 4) - Tamara Bizhukova (Rosja) / Arina Marenko (Rosja) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)