Challenger Fürth: Janowicz awansował do II rundy

Rozstawiony z numerem siódmym Jerzy Janowicz (ATP 162) pokonał 6:3, 7:6(2) reprezentanta gospodarzy Petera Gojowczyka (ATP 419) w I rundzie turnieju ATP Challenger Tour w niemieckim Fürth.

Rafał Smoliński

20-letni łodzianin udał się do Niemiec zaraz po swoim występie w turnieju rangi ITF Futures w Katowicach. W I rundzie zawodów w Fürth ograł w 84 minuty pochodzącego z Bawarii starszego o rok Gojowczyka, którego zwyciężył również przed dwoma laty we Francji. Janowicz o ćwierćfinał zagra z kolejnym reprezentantem gospodarzy, Kevinem Krawietzem (ATP 659). Rezydujący w Koburgu tenisista otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Janowicz posłał we wtorek na drugą stronę kortu sześć asów, ale i popełnił siedem podwójnych błędów serwisowych. Gojowczyk jako pierwszy przełamał serwis Polaka w premierowej odsłonie, ale nie był w stanie utrzymać przewagi i dwukrotnie w pierwszym secie stracił własne podanie. Łodzianin uzyskał także breaka na 6:5 w drugiej partii, lecz Niemiec najpierw obronił meczbola, a następnie doprowadził do tie breaku. W tenisowej dogrywce koncert gry dał reprezentant Polski, który awansował do 1/8 finału.