ATP Halle: Następny krok Hewitta w stronę obrony tytułu, awanse Monfilsa, Kohlschreibera i Mayera

Ubiegłoroczny zwycięzca Lleyton Hewitt kontynuuje swoje dobre występy po dłuższej przerwie w cyklu ATP. W 1/8 finału pokonał Andreasa Seppiego 6:4, 6:4. Do kolejnej rundy awansował również rozstawiony z numerem 3. Gaël Monfils.

Dominika Pawlik

- Miałem kilka trudnych spotkań z Andreasem Seppim na przestrzeni ostatnich lat. On jest niebezpiecznym przeciwnikiem na każdej nawierzchni - powiedział Hewitt, który o półfinał zagra z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec po dobrej grze wyeliminował Aleksandra Dołgopołowa 6:3, 7:6(5).

Na korcie nie musiał długo przebywać Gaël Monfils, w 63 minuty uporał się z Ivanem Dodigiem. - Teraz mam trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do gry na trawie. Wczoraj i dziś było dobrze, więc jestem zadowolony z moich występów. Gram agresywnie, dobrze się poruszam po korcie. Myślę, że dobrze zadebiutowałem na trawie. Rok temu mój pierwszy mecz na trawie był bardzo słaby, teraz to wygląda dobrze, ale wciąż może być lepiej. Mam jeszcze wiele rzeczy w swojej grze do poprawy - powiedział Francuz po meczu.

Kolejnym rywalem Monfilsa będzie Florian Mayer, który wyeliminował Yen-Hsun Lu 7:6(4), 3:6, 6:4. - Florian dobrze gra na trawie. W końcu w przeszłości grał w ćwierćfinale Wimbledonu. To będzie trudny mecz - podkreślił Monfils.

W piątek zostaną rozegrane ćwierćfinały.