WTA Eastbourne: Udany rewanż Radwańskiej z Gajdošovą

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Inaczej niż to miało miejsce w Madrycie, Agnieszka Radwańska nie dała się w Eastbourne zaskoczyć Jarmile Gajdošovej i pokonując reprezentantkę Australii w dwóch setach (7:6[5], 7:5 w 1h29') awansowała do 1/8 finału, gdzie oczekuje na lepszą z pojedynku Schiavone-Kanepi.

Polka wzięła na Australijce rewanż za porażkę poniesioną w maju w Madrycie, gdy nie wykorzystała prowadzenia 3:0 i 40-15 w III secie. Będąca w życiowej formie Gajdošová (na początku roku wygrała turniej w Hobart, cztery razy doszła co najmniej do ćwierćfinału, po turnieju w Madrycie znalazła się na najwyższym w karierze 25. miejscu w rankingu WTA) ponownie była trudną rywalką dla Radwańskiej, ale tym razem krakowianka zwyciężyła Australijkę w dwóch setach w obu odrabiając stratę przełamania.

CZYTAJ: Venus, od Petković do Petković

Eastbourne to miejsce szczególne dla Radwańskiej. To na trawie w Devonshire Park w 2008 roku Polka zdobyła czwarty i dotychczas ostatni tytuł po finałowej wiktorii nad Nadią Pietrową. Dla krakowianki to piąty występ w tej imprezie, poza triumfem w 2008 roku doszła w niej do ćwierćfinału przed dwoma laty. W I rundzie odpadła tylko raz, gdy przed rokiem przegrała z Wiktorią Azarenką.

CZYTAJ: Kubot i Janowicz rozpoczęli eliminacje Wimbledonu

Mecz rozpoczął się od obustronnych przełamań serwisów. W trzecim gemie Radwańska po raz drugi oddała podanie, a Gajdošová jako pierwsza wygrała gema serwisowego i prowadziła 3:1. Polka odrobiła stratę w ósmym gemie, a następnie własnym podaniem po raz pierwszy objęła prowadzenie. Krakowianka udokumentowała swoją wyższość nad Australijką w tie breaku wykorzystując trzecią piłkę setową.

Radwańska nie wykorzystała po jednym break poincie w pierwszym i piątym gemie II seta, za to sama straciła podanie i przegrywała 1:4. Krakowianka rozpoczęła pogoń i od 2:5 wyrównała na 5:5. W 11. gemie Polka przełamała Australijkę i własnym podaniem przypieczętowała awans do II rundy.

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)

WTA Tour Premier, kort trawiasty, pula nagród 618 tys. dol.

poniedziałek, 13 czerwca

I runda:

<b><center>Agnieszka Radwańska</b><br>(Polska) <b><center>7:6(5), 7:5</b> <b><center>Jarmila Gajdošová</b><br>(Australia)