Wimbledon: Kubot i Janowicz zaczęli, ale nie dokończyli III rundy eliminacji

Dobra wiadomość z deszczowego Londynu jest taka, że w piątek przynajmniej rozpoczęły się mecze polskich tenisistów walczących o występ w głównej drabince Wimbledonu. Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz mają dokończyć - jeśli pogoda pozwoli - swoje spotkania w sobotę.

Krzysztof Straszak

Kubot wygrał pierwszego seta (6:3) z Francuzem Augustinem Gensse, który w drugiej partii będzie serwował przy swoim prowadzeniu 2:1. Równolegle Janowicz przegrał seta z Martinem Fischerem, by w drugim wyjść na 4:1 (będzie serwował Austriak).

CZYTAJ: Radwańska zagra z Goworcową, w 1/8 finału Na, w ćwierćfinale Serena?

Mecze rozpoczęły się planowo o godz. 11:30 naszego czasu, ale zostały przerwane ok. godz. 13. Planowane rozpoczęcie w sobotę to także godz. 11:30.

Do wyznaczenia jest jeszcze pojedynek II (decydującej) rundy debla z udziałem Urszuli Radwańskiej (w duecie z Ariną Rodionową, rywalkami Jessica Moore i Noppawan Lertcheewakarn).