WTA Båstad: Woźniacka przegrała z kontuzją ramienia

Karolina Woźniacka na II rundzie zakończyła swój udział w turnieju Collector Swedish Open rozgrywanym na kortach ziemnych w Båstad. Dunka wygrała I seta z Sofią Arvidsson (WTA 73) 6:2, ale w II secie po rozegraniu jednego gema poddała mecz z powodu kontuzji ramienia.

Dunka w tym sezonie zdobyła pięć tytułów, ale słabo wypadła w dwóch ostatnich wielkoszlemowych turniejach: III runda Rolanda Garrosa i 1/8 finału Wimbledonu. Liderka rankingu była jedyną zawodniczką z Top 20, która zdecydowała się zagrać w Båstad. Dzięki jej niedyspozycji 27-letnia Arvidsson osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Bruksela). Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie triumfatorka imprezy z 2009 roku María José Martínez (WTA 62), która pokonała rodaczkę Nurię Llagosterę (WTA 88) 7:5, 6:1 broniąc dziewięć z 13 break pointów.

Inna reprezentantka gospodarzy Larsson (WTA 65) wygrała z rozstawioną z numerem piątym Wierą Duszewiną (WTA 57) 6:7(4), 6:2, 6:2 wykorzystując osiem z 11 break pointów. O drugi półfinał w sezonie (Acapulco, Estoril) 22-latka z Helsingborgu zagra z Hiszpanką Lourdes Domínguez (WTA 45), która pokonała rodaczkę Arantxę Parrę (WTA 119) 7:5, 6:1.

Rozstawiona z numerem drugim Flavia Pennetta (WTA 21) zwyciężyła Andżelikę Kerber (WTA 100) 6:2, 6:3 i o drugi półfinał w sezonie zagra z Barborą Záhlavovą Strýcovą (WTA 60), która wygrała z Anastazją Jakimową (WTA 93) 7:5, 4:6, 6:3 po trzech godzinach i siedmiu minutach broniąc 11 z 20 break pointów. Broniąca tytułu Aravane Rezaï (WTA 75) przegrała z Poloną Hercog (WTA 53) 6:3, 4:6, 6:7(4), a obie zawodniczki zdobyły po 99 punktów.