WTA Budapeszt: Vinci powalczy o trzeci tytuł w sezonie, Begu drugą finalistką

Rozstawiona z numerem pierwszym Roberta Vinci (WTA 25) pokonała Klárę Zakopalovą (WTA 36) 6:4, 6:4 w półfinale turnieju Poli-Farbe Budapest Grand Prix rozgrywanego na kortach ziemnych w Budapeszcie. Druga finalistka to Irina-Camelia Begu (WTA 77), która wygrała z Anabel Mediną (WTA 43) 6:4, 6:4.

Vinci, która odniosła trzecie zwycięstwo w czwartym spotkaniu z Zakopalovą, ma szansę na trzeci tytuł w sezonie (Barcelona, 's-Hertogenbosch) i szósty w karierze (bilans finałów 5-1). Dla Begu to drugi finał w sezonie i jednocześnie w karierze. 20-letnia Rumunka po przejściu kwalifikacji w Marbelli szła jak burza eliminując m.in. Swietłanę Kuzniecową i dopiero w meczu o tytuł przegrała z Wiktorią Azarenką. Dla 29-letniej Zakopalovej był to drugi półfinał w sezonie (w styczniu w Hobart). Mająca na swoim koncie 10 tytułów (dziewięć na kortach ziemnych) Medina wystąpiła w czwartym tegorocznym półfinale (Acapulco, Estoril - triumf, Strasburg).

Vinci w trwającym 73 minuty spotkaniu z Zakopalovą wykorzystała siedem z 10 break pointów (na 20 rozegranych gemów 12 kończyło się przełamaniem) oraz zdobyła 16 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. 20-letnia Begu w meczu z Mediną (jedna godzina i 44 minuty walki) zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. Rumunka i starsza o siedem lat Włoszka zagrają ze sobą po raz pierwszy.