WTA Palermo: Główna drabinka turnieju nie dla Piter

Katarzyna Piter (WTA 265) nie awansowała do głównej drabinki turnieju WTA Tour International we włoskim Palermo. Reprezentantka Polski przegrała 6:1, 1:6, 4:6 z najwyżej rozstawioną w eliminacjach Hiszpanką Larą Arruabarreną (WTA 177) w II rundzie kwalifikacji.

Rafał Smoliński

Po raz trzeci w tegorocznych rozgrywkach Piter zakończyła udział w eliminacjach do turnieju rangi WTA Tour na II rundzie. 20-letnia poznanianka za każdym jednak razem musiała uznać wyższość znacznie wyżej notowanych od siebie przeciwniczek. Sytuacja ta powtórzyła się również w niedzielę w mecz z Arruabarreną, mimo iż w rozegranym przed rokiem w Koksijde pomiędzy nimi pojedynku górą była reprezentantka Polski.

Piter błyskawicznie rozstrzygnęła na swoją korzyść premierowego seta meczu z Hiszpanką, dwukrotnie przełamując serwis młodszej od siebie o rok rywalki. W drugiej odsłonie role się jednak odwróciły i to Arruabarrena postarała się o dwa breaki. Decydujący set także padł łupem tenisistki z Barcelony, która w kluczowym momencie nie pozwoliła reprezentantce Polski powrócić ze stanu 1:5.

XXIV SNAI Open - Internazionali Femminili di Palermo, Palermo (Włochy)
WTA Tour International, kort ziemny, pula nagród 220 tys. dol.