WTA Bad Gastein: Hradecká i Benešová za burtą

Rozstawiona z numerem trzecim Lucie Hradecká (WTA 42) przegrała z Sandrą Záhlavovą (WTA 121) 5:7, 3:6 w I rundzie turnieju Nurnberger Gastein Ladies rozgrywanego na kortach ziemnych w austriackim Bad Gastein.

Niespełna 26-letnia Záhlavová poprawiła niekorzystny bilans spotkań z rówieśniczką na 2-5. Dla finalistki imprezy z 2008 roku Hradeckiej, która od lutego do maja zaliczyła serię udanych występów (półfinał w Memphis, III runda w Indian Wells, półfinał w Barcelonie, triumf w Pradze, ćwierćfinał w Strasburgu), to trzecia z rzędu porażka w I rundzie (Wimbledon, Budapeszt). Zawodniczka z Pragi wygrała w Bad Gastein wszystkie dotychczasowe edycje turnieju gry podwójnej (od 2007 roku). Záhlavová w ubiegłym sezonie zaliczyła pierwsze w karierze ćwierćfinały w cyklu WTA (w sumie trzy), z czego jeden w Bad Gastein.

W trwającym 92 minuty spotkaniu Záhlavová zdobyła 18 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z 13 break pointów (Hradecká zamieniła na przełamanie wszystkie okazje, ale miała ich tylko trzy) i dostała od rodaczki osiem prezentów w postaci podwójnych błędów serwisowych.

Z turniejem pożegnała się też mistrzyni Wimbledonu w grze mieszanej Benešová (WTA 44), która przegrywając z reprezentantką gospodarzy Hofmanovą (WTA 317) 5:7, 2:3 skreczowała. Czeszka w II secie przy 0:3 wygrała dwa gemy, ale zeszła z kortu z powodu kontuzji prawego kolana. W ciągu 71 minut gry Hofmanova zaserwowała sześć asów, zgarnęła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz skorzystała z ośmiu podwójnych błędów rywalki. Dla 20-letniej Austriaczki to pierwszy w karierze wygrany mecz w cyklu WTA.