WTA Palermo: Bez niespodzianek, Vinci i Errani w II rundzie

Rozstawiona z numerem drugim Roberta Vinci (WTA 23) pokonała Sesil Karatanczewą (WTA 212) 6:2, 7:5 i awansowała do II rundy turnieju XXIV SNAI Open - Internazionali Femminili di Palermo rozgrywanego na kortach ziemnych w Palermo.

28-letnia Włoszka w ubiegłym tygodniu w Budapeszcie zdobyła trzeci tytuł w sezonie (pozostałe dwa w Barcelonie i 's-Hertogenbosch) i szósty w karierze. Preferująca taktykę serwis-wolej, która mieszka w Palermo, najlepszy start w domowej imprezie zanotowała w 2006 roku, gdy doszła do półfinału. W trwającym 86 minut spotkaniu Vinci wykorzystała wszystkie sześć szans na przełamanie serwisu ćwierćfinalistki Rolanda Garrosa 2005 Karatanczewej.

Rozstawiona z numerem trzecim Errani (WTA 35) pokonała Reginę Kulikową (WTA 191) 6:1, 6:3 wykorzystując pięć z dziewięciu break pointów i zdobywając 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. 24-latka z Bolonii w 2008 roku zdobyła w Palermo swój pierwszy tytuł, a rok później ponownie zagrała tutaj w finale przegrywając jedynie z rodaczką Flavią Pennettą.

We wtorek nie odpadła żadna z rozstawionych zawodniczek. Numer cztery Zakopalová (WTA 36) po fatalnym I secie, w którego przegrała do zera zdobywając w sumie 10 punktów w dwóch kolejnych partiach oddała Rosjance Anastazji Piwowarowej (WTA 120) po jednym gemie. W pełnym przełamań meczu Czeszka wykorzystała siedem z 10 break pointów oraz skorzystała z siedmiu podwójnych błędów rywalki (wszystkie w II i III secie). Rozstawiona z numerem piątym czterokrotna triumfatorka imprezy (2001, 2004-2006) Medina (WTA 39) pokonała grającą z dziką kartą Włoszkę Annę Floris (WTA 162) 6:3, 6:3 po jednej godzinie i 46 minutach twardej walki.

Rozstawiona z numerem siódmym Polona Hercog (WTA 37), która w sobotę w Båstad zdobyła swój pierwszy tytuł (w finale pokonała Johannę Larsson), wygrała z kwalifikantką Karin Knapp (WTA 216) 5:7, 6:4, 6:2 po dwóch godzinach i 37 minutach. Turniejowa ósemka Petra Cetkovská (WTA 62) zwyciężyła kwalifikantkę Jelenę Bowinę (WTA 321) 6:1, 7:5 wykorzystując siedem z 10 break pointów.