ATP Stuttgart: Kubot wyeliminował rozstawionego Garcíę

Po porażce w US Open 2010, w II rundzie turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Stuttgarcie Łukasz Kubot pokonał Guillermo Garcíę-Lópeza 4:6, 6:4, 6:3 i awansował po raz siódmy w karierze do ćwierćfinału. Kolejnym rywalem będzie Santiago Giraldo, a mecz ten zostanie rozegrany w piątek.

Dominika Pawlik

Spotkanie grającego w turnieju dzięki dzikiej karcie Polaka z rozstawionym z ósemką Hiszpanem miało być rozegrane w środę jako ostatni mecz na korcie centralnym. Opady deszczu spowodowały, że przeniesiono go na czwartek.

Kubot rozpoczął I seta bardzo słabo, bo już w pierwszym gemie pozwolił się przełamać. Miał dwie szanse na odrobienie strat, ale żadnej nie wykorzystał i García do końca nie oddał wywalczonej przewagi. Drugi set ponownie źle się rozpoczął dla Kubota, stracił podanie popełniając przy break poincie podwójny błąd. Szybko wywalczył rebreaka. Trzeci gem był najdłuższy w całym spotkaniu, Polak popełnił w nim trzy podwójne błędy serwisowe, ale Hiszpan nie potrafił tego wykorzystać i dwie szanse na ponowne przełamanie przepadły. Nie miał ich już do końca seta, a w 10. gemie Łukasz wykorzystał słabszą dyspozycję rywala i doprowadził do trzeciej partii.

W decydującym secie Kubot dwukrotnie odebrał podanie Hiszpanowi i prowadził już 5:0. Ten jednak zdołał nawiązać walkę, ale sił i błędów Polaka starczyło tylko na trzy gemy. W 9. gemie Łukasz Kubot wykorzystał pierwszą piłkę meczową i zwyciężył 4:6, 6:4, 6:3.

W ćwierćfinale Polak zmierzy się z Santiago Giraldo, który swoje spotkanie rozpoczął w środę. Po przegraniu I seta 1:6 z Jérémy Chardy, w czwartek zdobył dwa kolejne sety i ostatecznie triumfował 1:6, 7:5, 6:4.