WTA Carlsbad: Radwańska w półfinale po trzecim z rzędu triumfie nad Hantuchovą

Mimo przegrania na otwarcie sześciu kolejnych gemów, po dwóch latach od ostatniego takiego przypadku, Agnieszka Radwańska pokonała Danielę Hantuchovą (0:6, 6:4, 6:4 w 2h10') i zagra w sobotę o finał turnieju w Carlsbad. Rywalką będzie albo Andrea Petković, albo Sloane Stephens.

Krzysztof Straszak

To trzeci z rzędu sukces Radwańskiej ze słowacją znajomą, która pogorszyła swój łączny bilans na 2-5. Przed rokiem Isia wygrała z Hantuchovą, ex piątą rakietą świata i dwukrotną triumfatorką z Indian Wells, w półfinale imprezy w Kalifornii. Dla krakowianki to druga okazja walki o finał w tym sezonie (w Stuttgarcie nie dała rady Woźniackiej).

A wyglądało na odwrót najlepszej polskiej tenisistki: Radwańska w pierwszym secie, oddanym do zera (poprzednio z Bammer w Cincinnati w 2009 roku), zdobyła dziewięć punktów. Długa przerwa przed drugą partią i na kort wychodzi jakby inna tenisistka: zaczyna się prawdziwy mecz. Więcej punktów zdobyła Słowaczka (78-76), nr 22 rankingu, to ona zaliczyła więcej ogółem przełamań (6-5), ale musiała obejść się smakiem.

Kuriozum: Radwańska w obu swoich poprzednich meczach w Carlsbad sama wygrywała sety do zera (z Bałtaczą i McHale).