ATP Montreal: Nadal przegrał pierwszy mecz, wielki triumf Dodiga

Zwycięstwo nad Robinem Söderlingiem już nie jest największym sukcesem w karierze Ivana Dodiga (ATP 41), który w II rundzie turnieju w Montrealu odprawił Rafaela Nadala (1:6, 7:6[5], 7:6[5]), wicelidera rankingu, dziesięciokrotnego mistrza wielkoszlemowego.

Krzysztof Straszak

Swoje pierwsze spotkania przegrali w międzynarodowych mistrzostwach Kanady dwaj z czterech czołowych tenisistów świata: we wtorek odpadł Andy Murray, broniący tytułu dwukrotny triumfator. Także Nadal ma na koncie dwa zwycięstwa w Rogers Cup: 2005 i 2008.

Porażka z Dodigiem jest dla Nadala pierwszą na samym starcie turnieju rangi Masters 1000 od ponad trzech lat, kiedy podobna wpadka przytrafiła mu się w Rzymie. Wcale do tego nie musiało dojść: Rafa prowadził 6:1, 3:1, a w decydującym secie już 5:3. Doszło do dwóch tie breaków, w których znakomicie serwujący Dodig (19 asów) wykorzystał szansę życia. O ćwierćfinał zagra w czwartek z Janko Tipsareviciem, który pokonał Fernando Verdasco (6:4, 6:7, 6:3 w 2h58').

Tymczasem okazało się, że Novak Đoković w III rundzie, nie przed godz. 20 naszego czasu, spotka się nie z Juanem Martínem del Potro, chcącym nawiązać do swoich najlepszych sezonów na amerykańskich kortach twardych, ale z innym przedstawicielem rocznika 1988 - Marinem Čiliciem, który mecz z Argentyńczykiem zamknął w dwóch setach (6:3, 6:4).