WTA Dallas: Cibulková i Lisicka w II rundzie, kontuzja Wickmayer

Rozstawiona z numerem drugim Dominika Cibulková (WTA 15) pokonała Mirjanę Lučić (WTA 94) 6:4, 6:0 i awansowała do II rundy turnieju Texas Tennis Open rozgrywanego na kortach twardych w Dallas.

Było to drugie spotkanie obu zawodniczek w tym sezonie, w I rundzie Wimbledonu górą również była Słowaczka, ale po zaciętej batalii (3:6, 6:3, 8:6). Półfinalistka Rolanda Garrosa 2009 oraz ćwierćfinalistka US Open 2010 i Wimbledonu 2011 przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 22 z 26 punktów, wykorzystała sześć z 16 break pointów oraz skorzystała z ośmiu podwójnych błędów Chorwatki. Kolejną rywalką Cibulkovej będzie ćwierćfinalistka US Open 2009 Kateryna Bondarenko (WTA 68), która zwyciężyła Grétę Arn (WTA 62) 6:2, 6:3.

Lisicka (WTA 23) po wiktorii w Birmingham i półfinale Wimbledonu amerykańskie lato rozpoczęła od półfinału w Stanford i ćwierćfinału w Carlsbad. Przed tygodniem w Cincinnati Niemce przytrafił się falstart, odpadła w I rundzie przegrywając z Shahar Pe'er. Na otwarcie turnieju w Dallas Lisicka pokonała Sanię Mirzę (WTA 63) 6:3, 6:0. Wspomniana Pe'er (WTA 24) również awansowała do II rundy po zwycięstwie nad Anastazją Jakimową (WTA 84) 6:1, 6:3. Reprezentantka Izraela nie broniła żadnego break pointa, cztery razy przełamała podanie Białorusinki i zdobyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Ćwierćfinalistka US Open 2009 Melanie Oudin (WTA 120) przerwała serię ośmiu kolejnych porażek pokonując Akgul Amanmuradową (WTA 118), która zastąpiła kontuzjowaną Shuai Peng. Reprezentantka Uzbekistanu w I secie nie wykorzystała prowadzenia 5:2 oraz czterech piłek setowych przy 6:5 i po przegraniu tej partii w tie breaku oraz gema otwarcia II seta skreczowała z powodu kontuzji pleców. Kolejną rywalką Oudin będzie Andżelika Kerber (WTA 107), która zwyciężyła Chanelle Scheepers (WTA 82) 4:6, 6:2, 7:5.

W turnieju nie gra już rozstawiona z numerem czwartym półfinalistka US Open 2009 Yanina Wickmayer (WTA 21), która przy stanie 6:0, 0:6, 0:1 poddała mecz z Sofią Arvidsson (WTA 56) z powodu kontuzji pleców.