WTA New Haven: Cetkovská znów katem Agnieszki

Agnieszka Radwańska (WTA 13) przegrała z Petrą Cetkovską (WTA 40) 4:6, 7:5, 3:6 w II rundzie turnieju New Haven Open at Yale rozgrywanego na kortach twardych w New Haven.

Niebieskooka Czeszka po raz trzeci okazała się zmorą świetnie ostatnio dysponowanej Polki. W 2005 roku urodzona w Prostejowie 26-latka pokonała krakowiankę w Gdyni 6:3, 6:4. W II rundzie tegorocznego Wimbledonu 22-letnia Radwańska poniosła jedną z najbardziej niewytłumaczalnych porażek w karierze, w przerywanym przez deszcz meczu nie wykorzystała serwisu na seta przy 6:3 i 5:4 oraz 6:3 i 6:5, a następnie prowadzenia 4:1 w III secie i przegrała 6:3, 6:7(5), 4:6. Isia na otwarcie amerykańskiego lata wygrała turniej w Carlsbad zdobywając pierwszy od trzech lat tytuł oraz osiągnęła półfinał w Toronto (przegrała z Samanthą Stosur). Dawniej największym koszmarem Polki była Francesca Schiavone (przegrała z Włoszką cztery pierwsze spotkania), teraz jest nim Cetkovská).