US Open: Wielki powrót królowej, Serena Williams w 56 minut awansowała do II rundy

Po rocznej przerwie na Flushing Meadows powróciła Serena Williams. Rozstawiona z numerem 28. Amerykanka, trzykrotna triumfatorka międzynarodowych mistrzostw Stanów Zjednoczonych, w ciągu 56 minut gry rozbiła 6:1, 6:1 Serbkę Bojanę Jovanovski (WTA 54).

Rafał Smoliński

Blisko 30-letnia Williams rozegrała we wtorek swój pierwszy mecz na Flushing Meadows od czasu półfinałowej porażki z Kim Clijsters w 2009 roku. Amerykanka z powodu problemów zdrowotnych straciła znaczną część minionego sezonu, ale zdaje się powracać do swojej dawnej dyspozycji. We wtorek oddała zaledwie dwa gemy młodszej od siebie o 10 lat Jovanovski.

Williams posłała na drugą stronę kortu cztery asy oraz zanotowała 22 wygrywające uderzenia, o 16 więcej niż Serbka. Amerykanka przy własnym podaniu nie była zmuszona bronić ani jednego break pointa, a sama wykorzystała 5 z 12 wypracowanych szans na przełamanie.

Rozstawiona z numerem 28. młodsza z sióstr Williams o 1/16 finału powalczy w czwartek z holenderską kwalifikantką Michaëllą Krajicek (WTA 183).