WTA Taszkient: Udany rewanż na Daniilidou, pierwszy półfinał Uli Radwańskiej

Urszula Radwańska (WTA 121) pokonała Eleni Daniilidou (WTA 87) 6:3, 4:6, 6:4 i awansowała do półfinału turnieju Tashkent Open rozgrywanego na kortach twardych w Taszkiencie (Uzbekistan).

Krakowianka wzięła na Greczynce rewanż za porażkę poniesioną w kwietniu w Fezie (nie wykorzystała wtedy meczbola i prowadzenia 5-2 w tie breaku II seta), choć gdy w III secie od 5:1 przegrała trzy gemy i zmarnowała dwie piłki meczowe, mogły wrócić demony przeszłości. Młodsza z sióstr Radwańskich po raz szósty w karierze grała w ćwierćfinale i osiągnęła swój pierwszy półfinał. O finał Polka zmierzy się z Pierwak (WTA 52), która pokonała kwalifikantkę Victorię Larriere (WTA 262) 6:1, 6:2. Rosjanka, która w tym sezonie doszła do 1/8 finału Wimbledonu, a w lipcu w Baku zaliczyła swój pierwszy finał, w ubiegłym miesiącu mierzyła się z Ulą w kwalifikacjach w New Haven i wówczas krakowianka skreczowała przy stanie 0:5 w I secie.

W gemie otwarcia I seta Ula przełamała Daniilidou na sucho i po utrzymaniu własnego podania prowadziła 2:0. W trzecim gemie krakowianka dorzuciła drugie przełamanie, ale uczyniła to po grze na przewagi wykorzystując piątego break pointa. W czwartym gemie Radwańska odparła break pointa, a w piątym ponownie odebrała podanie Greczynce. Daniilidou rozpoczęła szarżę i zbliżyła się na 3:5, ale Polka seta zakończyła po raz czwarty przełamując rywalkę.

W trzecim gemie II seta Daniilidou przełamała Radwańską, a w czwartym obroniła break pointa i prowadziła 3:1. W szóstym gemie Ula zmarnowała trzy szanse na przełamanie powrotne, ale za czwartą okazją dopięła swego. Gdy wydawało się, że krakowianka opanowała sytuację, w siódmym gemie roztrwoniła prowadzenie 40-0. Greczynka własnym podaniem podwyższyła na 5:3 i nie oddała przewagi do końca seta.

Po przełamaniu Daniilidou w drugim gemie i utrzymaniu podania Radwańska prowadziła 3:0 w III secie. W czwartym gemie Greczynka uratowała się po obronie break pointa, a w piątym Ula od 0-30 zdobyła cztery punkty. W szóstym gemie krakowianka jeszcze raz przełamała rywalkę, a w siódmym zmarnowała dwie piłki meczowe przy 40-15, przy pierwszej robiąc podwójny błąd. Eleni Daniilidou z 1:5 zbliżyła się na 4:5, by oddać podanie w 10. gemie.