Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

WTA Taszkient: Udany rewanż na Daniilidou, pierwszy półfinał Uli Radwańskiej

Urszula Radwańska (WTA 121) pokonała Eleni Daniilidou (WTA 87) 6:3, 4:6, 6:4 i awansowała do półfinału turnieju Tashkent Open rozgrywanego na kortach twardych w Taszkiencie (Uzbekistan).
Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek

Krakowianka wzięła na Greczynce rewanż za porażkę poniesioną w kwietniu w Fezie (nie wykorzystała wtedy meczbola i prowadzenia 5-2 w tie breaku II seta), choć gdy w III secie od 5:1 przegrała trzy gemy i zmarnowała dwie piłki meczowe, mogły wrócić demony przeszłości. Młodsza z sióstr Radwańskich po raz szósty w karierze grała w ćwierćfinale i osiągnęła swój pierwszy półfinał. O finał Polka zmierzy się z Pierwak (WTA 52), która pokonała kwalifikantkę Victorię Larriere (WTA 262) 6:1, 6:2. Rosjanka, która w tym sezonie doszła do 1/8 finału Wimbledonu, a w lipcu w Baku zaliczyła swój pierwszy finał, w ubiegłym miesiącu mierzyła się z Ulą w kwalifikacjach w New Haven i wówczas krakowianka skreczowała przy stanie 0:5 w I secie.

W gemie otwarcia I seta Ula przełamała Daniilidou na sucho i po utrzymaniu własnego podania prowadziła 2:0. W trzecim gemie krakowianka dorzuciła drugie przełamanie, ale uczyniła to po grze na przewagi wykorzystując piątego break pointa. W czwartym gemie Radwańska odparła break pointa, a w piątym ponownie odebrała podanie Greczynce. Daniilidou rozpoczęła szarżę i zbliżyła się na 3:5, ale Polka seta zakończyła po raz czwarty przełamując rywalkę.

W trzecim gemie II seta Daniilidou przełamała Radwańską, a w czwartym obroniła break pointa i prowadziła 3:1. W szóstym gemie Ula zmarnowała trzy szanse na przełamanie powrotne, ale za czwartą okazją dopięła swego. Gdy wydawało się, że krakowianka opanowała sytuację, w siódmym gemie roztrwoniła prowadzenie 40-0. Greczynka własnym podaniem podwyższyła na 5:3 i nie oddała przewagi do końca seta.

Po przełamaniu Daniilidou w drugim gemie i utrzymaniu podania Radwańska prowadziła 3:0 w III secie. W czwartym gemie Greczynka uratowała się po obronie break pointa, a w piątym Ula od 0-30 zdobyła cztery punkty. W szóstym gemie krakowianka jeszcze raz przełamała rywalkę, a w siódmym zmarnowała dwie piłki meczowe przy 40-15, przy pierwszej robiąc podwójny błąd. Eleni Daniilidou z 1:5 zbliżyła się na 4:5, by oddać podanie w 10. gemie.

Tashkent Open, Taszkient (Uzbekistan)
WTA Tour International, kort twardy (Plexipave), pula nagród 220 tys. dol.
czwartek, 15 września

ćwierćfinał:

[table]{"headers":["

Urszula
Radwa\u0144ska<\/b>
(Polska)","
6:3, 4:6, 6:4<\/b>","
Eleni
Daniilidou<\/b>
(Grecja)"],"data":[{"class":"podium","data":["
","
statystyki","
"]},{"class":"no-class","data":["
3","
asy","
1"]},{"class":"no-class","data":["
5","
podw\u00f3jne b\u0142\u0119dy serwisowe","
2"]},{"class":"no-class","data":["
64%","
skuteczno\u015b\u0107 1. serwisu","
79%"]},{"class":"no-class","data":["
34\/60","
punkty z 1. serwisu","
43\/88"]},{"class":"no-class","data":["
8\/20","
wykorzystane break pointy","
6\/9"]},{"class":"no-class","data":["
107 (50\/57)","
suma punkt\u00f3w (serwis\/odbi\u00f3r)","
98 (54\/44)"]},{"class":"no-class","data":["
","
czas gry: 2:30 godz.<\/b>","

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×