WTA Tokio: Udany rewanż na Kerber, Radwańska o ćwierćfinał zagra z Janković

Agnieszka Radwańska (WTA 13) pokonała Andżelikę Kerber 3:6, 6:3, 6:3 i awansowała do III rundy turnieju Toray Pan Pacific Open rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

Mecz ten był rewanżem za II rundę tegorocznego US Open. Notowana wtedy na 92. miejscu Kerber pokonała Agnieszkę 6:3, 4:6, 6:3 i później doszła do półfinału. Łączny bilans ich spotkań to teraz 2-2. Radwańska gra w Tokio po raz czwarty i o czwarty ćwierćfinał (w 2009 roku dotarła do półfinału) zagra z finalistką imprezy z 2009 roku Janković (WTA 12). Będzie to trzecie spotkanie obu zawodniczek, w 2008 roku Serbka pokonała Polkę dwukrotnie: 6:4, 6:7(2), 7:5 w Pucharze Federacji i 6:3, 7:6(3) w 1/8 finału Rolanda Garrosa. W tym pierwszym meczu Agnieszka nie wykorzystała piłki meczowej przy stanie 5:4 w III secie.

W I secie Kerber obroniła jednego break pointa, a sama wykazała się 100 proc. skutecznością w wykorzystaniu szans na przełamanie (pierwsze w trzecim gemie i drugie na zakończenie seta w dziewiątym). W II secie Radwańska prowadziła 4:1 z podwójnym przełamaniem, ale Niemka zbliżyła się na 3:4. Kolejne dwa gemy padły łupem krakowianki, która zakończyła seta po raz trzeci odbierając podanie rywalce. W całej partii Polka wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów i zaserwowała trzy asy.

W decydującym secie Radwańska po utrzymaniu podania na przewagi w gemie otwarcia w drugim przełamała Kerber i prowadziła 2:0. Niemka zaliczyła natychmiastowe przełamanie powrotne, ale w szóstym gemie ponownie górą była krakowianka w roli zawodniczki returnującej. W siódmym gemie Polka od 40-15 straciła dwa punkty, ale zdobyła dwa kolejne i podwyższyła na 5:2. Zwycięstwo Agnieszka przypieczętowała w dziewiątym gemie wykorzystując pierwszą piłkę meczową.