Challenger Kazań: Przysiężny walczy o turniej główny, krecz Kowalczyka

Michał Przysiężny pokonał Jegora Gerasimowa 4:6, 6:0, 7:5 w I rundzie eliminacji do halowego challengera rozgrywanego w Kazaniu (pula nagród 75 tys. dolarów).

Dominika Pawlik

Przysiężny dość niespodziewanie w starciu z 1185. rakietą świata stracił seta. Gerasimow odebrał podanie Polakowi wykorzystując jedną z dwóch szans. W dwóch kolejnych partiach Przysiężny nie dał się już zaskoczyć. W całym meczu zaserwował osiem asów i po pierwszym trafionym podaniu zdobył 42 punkty z 52.

Przysiężny w II rundzie mógł spotkać się z drugim reprezentantem Polski - Mateuszem Kowalczykiem. Zabrzanin po przegraniu do zera pierwszego seta z Wiktorem Komljewem, poddał mecz z powodu zawrotów głowy. To właśnie Rosjanin będzie kolejnym przeciwnikiem Przysiężnego. Jeżeli Polakowi uda się pokonać tę przeszkodę, to ostatnim rywalem będzie: Ilia Bielajew lub rozstawiony z numerem 6. Michaił Ledowskich.