Puchar Davisa: Panfil zdobył pierwszy punkt

Grzegorz Panfil pokonał notowanego w rankingu ATP Antso Rakotondramangę 7:6(7), 6:3, 6:2 w I rundzie Grupy II Strefy Euroafrykańskiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Grzegorz Panfil po raz drugi w karierze miał okazję rozgrywać spotkanie do trzech wygranych setów. W meczu z reprezentantem Madagaskaru tylko w I secie dał kibicom powody do obaw, że straci seta. W tej partii nie padło żadne przełamanie, choć Polak miał dwie szanse (rywal wybronił się asami). W tie breaku Rakotondramanga miał piłkę setową, ale Panfil obronił ją i chwilę później sam wykorzystał setbola. W drugiej partii do zwycięstwa potrzebował jednego przełamania, a w ostatniej ta sztuka udała mu się dwukrotnie.

W piątek Jerzy Janowicz powalczy jeszcze z Jacobem Rasolondrazaną. W sobotę o kolejny punkt walczyć będą debliści: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, a ich rywalami będą Lofo Ramiaramanana i Ando Rasolomalala.

Polacy są faworytami tego starcia, choć przed meczem zgodnie twierdzili, że nie zlekceważą rywali. Reprezentanci Madagaskaru są w większości zawodnikami leworęcznymi, co bywa niewygodne dla ich przeciwników.

Jeżeli Polacy pokonają Madagaskar, to w dniach 6-8 kwietnia zmierzą się z Estonią lub Luksemburgiem.

Polska - Madagaskar 1:0, kort twardy w hali, Arena Ursynów, Warszawa (Polska)

Gra 1.: Grzegorz Panfil - Antso Rakotondramanga 7:6(7), 6:3, 6:2 Gra 2.: Jerzy Janowicz - Jacob Rasolondrazana Gra 3.: Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski - Lofo Ramiaramanana / Ando Rasolomalala *sobota, godzina 14. Gra 4.: Jerzy Janowicz - Antso Rakotondramanga *niedziela Gra 5.: Grzegorz Panfil - Jacob Rasolondrazana *niedziela