WTA Dubaj: Mecz byłych jedynek w ćwierćfinale, Woźniacka zmierzy się z Ivanović

Karolina Woźniacka (WTA 4) pokonała Simonę Halep (WTA 53) 6:2, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju Dubai Duty Free Championships rozgrywanego na kortach twardych w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Dunka polskiego pochodzenia broni wywalczonego w ubiegłym sezonie tytułu (w decydującym meczu pokonała Swietłanę Kuzniecową). Urodzona w Odense 21-latka osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (Sydney, Australian Open) i o pierwszy półfinał zagra z inną byłą liderką rankingu Aną Ivanović (WTA 18), z którą ma bilans spotkań 1-2. Halep dwa ostatnie tygodnie może zapisać sobie na plus, odniosła dwa zwycięstwa nad zawodniczkami z Top 20. W Dausze pokonała Danielę Hantuchovą, a w Dubaju, gdzie przeszła eliminacje, wygrała z Anastazją Pawluczenkową.

W I secie Woźniacka od 2:2 zdobyła cztery gemy, a dwa ostatnie punkty przyniósł jej bekhend. W II partii Halep dwukrotnie odrabiała stratę przełamanie zbliżając się z 0:3 na 2:3 i z 2:4 na 3:4, lecz oddawała podanie, gdy dwukrotnie serwowała, aby wyrównać stan seta. W ósmym gemie Rumunka od 30-0 przegrała cztery piłki na koniec wyrzucając bekhend i psując drop-szota. Dunka zwycięstwo przypieczętowała gemem na sucho. W trwającym 71 minut spotkaniu była liderka rankingu wykorzystała pięć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim premierowym podaniu. W grze Halep najbardziej szwankował serwis, w swoim gemach 20-latka z Constanty zgarnęła tylko 26 z 54 punktów.

Wspomniana Hantuchová (WTA 21) zwyciężyła Shuai Peng (WTA 17) 7:5, 6:2 przy swoim premierowym podaniu przegrywając tylko sześć piłek. W I secie do stanu 5:5 obie tenisistki wygrywały swoje gemy, a kolejne dwa padły łupem Słowaczki, która w 12. gemie zakończyła tę partię efektownym bekhendem wzdłuż linii. W II secie urodzona w Popradzie była tenisistka Top 5 odskoczyła na 4:1 i panowała na korcie w sposób bezdyskusyjny. Hantuchová podwyższyła bilans tegorocznych spotkań na 16-4 i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w Dausze (2005, 2007). O trzeci półfinał w sezonie zagra z Julią Görges (WTA 19), która w 44 minuty rozbiła zastępującą kontuzjowaną Wiktorię Azarenkę Casey Dellacqua (WTA 102) 6:0, 6:2. Dla 23-letniej Niemki będzie to drugi ćwierćfinał w sezonie (Paryż - hala).

Dubai Duty Free Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)