ATP Indian Wells: Kubot ponownie pokonał Karlovicia i zagra z Roddickiem

Łukasz Kubot (ATP 52) pokonał 6:4, 6:2 Ivo Karlovicia (ATP 42) i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Kolejnym rywalem Polaka będzie Andy Roddick.

Robert Pałuba

W piątek w Indian Wells występ rozpocznie Agnieszka Radwańska - w piątej kolejności od godz. 20 naszego czasu na stadionie nr 2 kompleksu w Kalifornii jej rywalką w II rundzie (1/32 finału) będzie Sorana Cîrstea. Także już w piątek czasu środkowoeuropejskiego zmagania rozpoczną nasi debliści: Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg oraz Alicja Rosolska w duecie z Andreją Klepač.

Łukasz Kubot zaskakująco łatwo uporał się z Chorwackim wieżowcem, oddając rywalowi zaledwie sześć gemów. Polak rozpoczął nerwowo, bowiem już w pierwszym gemie serwisowym musiał bronić break pointów. Kubot jednak wyszedł z opresji obronną ręką i sam przełamał podanie rywala przy stanie 3:3, a następnie wygrał do zera własnego gema serwisowego, wychodząc na prowadzenie 5:3. W kolejnym gemie Kubot miał nawet piłkę setową, jednak Karlović obronił ją asem. Tenisista z Bolesławca przeszedł prawdziwą próbę nerwów przy stanie 5:4, kiedy to przegrywał już 15-40. Zdołał jednak wygrać kolejne cztery punkty i całego seta.

W II partii było już łatwiej. Polak najpierw wyszedł na prowadzenie 2:0, by chwilę później wygrywać już 4:0 i mieć szanse na trzecie przełamanie. Chorwat jednak wygrał honorowe dwa gemy w secie, który zakończył się wynikiem 6:2. Była to trzecia wygrana Kubota z Karloviciem (poprzednie odniósł w ubiegłym roku na Wimbledonie oraz w 2009 roku w Belgradzie).

To Rodiczek, nie Roddick!

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Andy Roddick. Amerykański tenisista jest byłym liderem rankingu i zwycięzcą wielkoszlemowego US Open, jednak ostatnio nie zachwyca formą, przez co spadł do czwartej dziesiątki rankingu. W jedynym dotychczasowym spotkaniu (Pekin 2009) górą był Kubot, który wygrał 6:2, 6:4.