WTA Indian Wells: Woźniacka nie obroni tytułu, mecz jedynek dla Ivanović

Ana Ivanović (WTA 16) pokonała Karolinę Woźniacką (WTA 4) 6:3, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

W starciu dwóch byłych liderek rankingu zdecydowanie dominowała mistrzyni Rolanda Garrosa 2008 Ivanović i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie spotkań z Woźniacką. Obie tenisistki triumfowały w Indian Wells: Serbka w 2008 roku, a Dunka w ubiegłym sezonie. W trwającym 70 minut spotkaniu Ivanović wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów oraz zgarnęła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Dubaj, przegrała z Woźniacką 3:6, 5:7). Kolejną rywalką Serbki będzie ubiegłoroczna finalistka Marion Bartoli (WTA 7), która pokonała Lucie Safarovą (WTA 28) 6:1, 6:4. Woźniacka w poniedziałek spadnie na piąte miejsce w rankingu, czwartą rakietą świata zostanie Agnieszka Radwańska.

Kolejny wielki powrót zaliczyła niezmordowana Andżelika Kerber (WTA 19. Niemka ze Sloane Stephens przegrywała 2:6 i 1:5, ale odrodziła się po obronie dwóch piłek meczowych. We wtorek przegrywała ona z Christiną McHale (WTA 35) 1:4 w III secie, ale zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:6(3) po odparciu trzech meczboli. Dla Kerber to 18 wygrany mecz w sezonie, więcej zwycięstw na swoim koncie mają jedynie Wiktoria Azarenka i Agnieszka Radwańska (obie po 20). Kolejną jej rywalką będzie Na Li (WTA 8), która w 56 minut zwyciężyła Klarę Zakopalovą (WTA 51) 6:1, 6:0 broniąc sześć break pointów. Chinka, która poprawiła bilans meczów z Czeszką na 1-2, wygrała wszystkie trzy dotychczasowe spotkania z Kerber.

Maria Kirilenko (WTA 23) prowadziła z Nadią Pietrową (WTA 33) 6:1, 5:1, ale przegrała siedem kolejnych gemów, by ostatecznie wygrać 6:1, 5:7, 6:2. W ten sposób 25-latka z Moskwy wyrównała stan pojedynków z rodaczką na 4-4. Był to czwarty kolejnych ich trzysetowy mecz, w dwóch poprzednich górą była Pietrowa. W walce o ćwierćfinał dojdzie do kolejnej rosyjskiej bitwy. Rywalką Kirilenko, która osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Pattaya - finał) i pierwszy w karierze w Indian Wells, będzie wiceliderka rankingu Maria Szarapowa (bilans ich pojedynków to 2-2).