WTA Indian Wells: Czwarty półfinał Kerber w sezonie, Niemka lepsza od Na Li

Andżelika Kerber (WTA 19) pokonała Na Li (WTA 8) 6:4, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Niemiecka półfinalistka US Open 2010 odniosła swoje trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10, w ubiegłym miesiącu w halowym turnieju w Paryżu pokonała Marię Szarapową i Marion Bartoli w drodze po tytuł. Kerber poprawiła bilans spotkań z półfinalistką imprezy z 2007 roku Na Li na 1-3 i o finał zmierzy się z niepokonaną w tym sezonie liderką rankingu Wiktorią Azarenką, która rozbiła Agnieszkę Radwańską 6:0, 6:2. Białorusinka wygrała 21. mecz z rzędu i wyrównała ostatnią tak długą zwycięską serię na otwarcie sezonu Sereny Williams  z 2003 roku.

W I secie toczyła się zażarta walka, obie tenisistki po jednym razie się przełamały i wszystko zmierzało do tie breaka. Li miała piłkę na 5:5, lecz Kerber po raz drugi odebrała jej podanie. W II secie Niemka od 1:2 zdobyła pięć gemów i 11 ostatnich punktów, ale wcześniej obroniła pięć z sześciu break pointów. W ten sposób odniosła ona 19. zwycięstwo w sezonie, więcej meczów wygrały tylko Azarenka (21) i Agnieszka Radwańska (20).

Kerber z Azarenką zagra po raz pierwszy. Niemka do tej pory dwa razy mierzyła się z numerem jeden na świecie, bilans 0-2 oraz setów 0-4 (przegrała z Justin Henin w 2008 i Karoliną Woźniacką w 2011 roku). Kerber w drodze do czwartego półfinału w sezonie i siódmego na 12 ostatnich turniejów dwukrotnie wyszła z gigantycznych opresji. W meczu II rundy z 18-letnią Sloane Stephens przegrywała 2:6, 1:5 i 15-40, by wygrać 2:6, 7:5, 6:4. W II rundzie z 19-letnią Christiną McHale wróciła z 1:4 w III secie i zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:6(4) po obronie trzech piłek meczowych.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)