Challenger Guadalajara: Bednarek i Charroin bez gry w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Bednarek i Olivier Charroin zakwalifikowali się do półfinału turnieju ATP Challenger rozgrywanego na kortach twardych w Guadalajarze. W ćwierćfinale Benjamin Balleret i Édouard Roger-Vasselin nie wyszli na kort.

Tomasz Bednarek po raz trzeci w tym sezonie, a po raz piąty ogólnie zdecydował się wystąpić wspólnie z Olivierem Charroin. Francuz jest obecnie wyżej notowany od Polaka w deblowym rankingu, zajmuje 101. miejsce, natomiast Bednarek jest 141.

Duet polsko-francuski w I rundzie uporał się z Pierre-Ludovikiem Duclosem i Chrisem Guccione 6:3, 6:2, a w ćwierćfinale mieli zmierzyć się z Benjaminem Balleretem z Monako i Francuzem Édouardem Rogerem-Vasselinem. Para poddała mecz z powodu zapalenia ścięgna Rogera-Vasselina.

O finał Bednarek i Charroin zagrają w sobotę z Vaskiem Pospisilem i Rajeevem Ramem, którzy w Meksyku są rozstawieni z numerem 2.

Aeroméxico Jalisco Open, Guadalajara (Meksyk) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 100 tys. dol. piątek, 16 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Olivier Charroin (Francja, 3) - Benjamin Balleret (Monako, WC) / Édouard Roger-Vasselin (Francja, WC) walkower

Źródło artykułu: