ITF Bath: Piter bez korony, druga finałowa porażka w sezonie

Rozstawiona z numerem 5. Katarzyna Piter przegrała z kwalifikantką Terezą Smitkovą 6:4, 2:6, 1:6 w finale halowego turnieju ITF rozgrywanego w Bath. W piątek Polka przegrała także w finale rywalizacji deblowej.

Dominika Pawlik

Poznanianka, która poprzedni sezon zakończyła pod koniec października, dopiero w połowie lutego powróciła na korty. W dwóch turniejach w stolicy Estonii osiągnęła ćwierćfinał i finał, we francuskim Dijon odpadła w II rundzie. W drodze do finału w Bath Katarzyna Piter straciła zaledwie jednego seta. Rywalka musiała do turnieju głównego przedzierać się przez eliminacje, mimo to okazała się lepsza. Po zwycięstwie w pierwszej partii 6:4, Piter już na początku drugiego seta miała szansę na przełamanie rywalki, Smitková wybroniła się i od tej pory zdominowała mecz. To drugi tytuł w karierze (i w tym sezonie) dla Czeszki.

W piątek Katarzyna Piter w parze z Lenką Jurikovą walczyły w finale gry podwójnej, ale po trzysetowej batalii uległy najwyżej rozstawionym zawodniczkom: Samancie Murray i Emily Webley-Smith.