WTA Miami: Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu w grze podwójnej

Agnieszka Radwańska i Daniela Hantuchová nie obronią w Miami tytułu wywalczonego przed rokiem. Polka i Słowaczka przegrały w II rundzie 2:6, 5:7 z Wierą Duszewiną i Shahar Pe'er.

Robert Pałuba

W I secie duet polsko-słowacki wyraźnie ustępował rywalkom. Radwańska i Hantuchová dały się przełamać trzykrotnie, wygrywając zaledwie jednego gema serwisowego, co zaowocowało porażką 2:6 (drugiego gema wywalczyły przy podaniu przeciwniczek).

W II partii Polka i jej partnerka prezentowały się solidniej, wygrywając przy własnym podaniu. Przy stanie 3:3 udanie odparły break pointa i wygrały punkt decydujący. W turniejach głównego cyklu, oprócz imprez wielkoszlemowych, przy stanie 40-40 nie gra się na przewagi, a gema wygrywa para, która zdobędzie punkt decydujący (duet odbierający wybiera, która z tenisistek będzie returnować). Chwilę później Radwańska z Hantuchovą zdołały przełamać przeciwniczki i przy stanie 5:3 podawały na seta. Oddały jednak serwis do zera i gemy do końca meczu wygrywały już tylko rywalki.

W turnieju grają jeszcze dwie polskie deblistki: Alicja Rosolska w parze z Andreją Klepač oraz Klaudia Jans-Ignacik z Evą Birnerovą.

Sony Ericsson Open
, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 4,828 mln dol.
sobota, 24 marca

II runda gry podwójnej:

Wiera Duszewina (Rosja) / Shahar Pe'er (Izrael) - Daniela Hantuchová (Słowacja, 8) / Agnieszka Radwańska (Polska, 8) 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)