WTA Kopenhaga: Woźniacka wygrała u siebie 14. mecz i w finale zagra z Kerber

Karolina Woźniacka (WTA 6) pokonała Petrę Martić (WTA 57) 6:3, 6:2 i awansowała do finału turnieju e-Boks Open rozgrywanego na kortach twardych (hala) w Kopenhadze.

Dunka odniosła nad Chorwatką trzecie zwycięstwo bez straty seta i podwyższyła bilans spotkań w domowym turnieju na 14-0. Z Martić w Kopenhadze reprezentantka gospodarzy zmierzyła się po raz drugi, w 2010 roku również wygrała 6:3, 6:2. Dla byłej liderki rankingu będzie to pierwszy finał w sezonie i 29. w karierze (bilans 18-10). Woźniacka wykorzystała cztery z pięciu break pointów, zaserwowała pięć asów oraz zdobyła 35 z 50 punktów przy swoim serwisie i odniosła zwycięstwo po 68 minutach. Dunka w tym tygodniu jeszcze nie straciła seta. Największe kłopoty w I rundzie sprawiła jej Urszula Radwańska, która w I secie prowadziła 5:2 i 40-15. W II secie meczu z krakowianką oraz w trzech kolejnych spotkaniach reprezentantka gospodarzy straciła w sumie 13 gemów.

Andżelika Kerber (WTA 15) rozbiła Jelenę Janković (WTA 20) 6:2, 6:1 wykorzystując pięć z 12 break pointów i zgarniając 19 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. 24-letnia Niemka podwyższyła bilans tegorocznych spotkań na 24-6 i powalczy o drugi tytuł w sezonie (Paryż - hala). We wcześniejszych rundach Kerber rozegrała trzysetowe mecze ze Stéphanie Foretz, Anne Keothavong i Moną Barthel. Bilans wszystkich finałów urodzonej w Bremie tenisistki to 1-1 (przegrany w Bogocie w 2010 roku).

Woźniacka wygrała oba dotychczasowe spotkania z Kerber, w ubiegłym sezonie tenisistki te mierzyły się w Kopenhadze w II rundzie i Dunka zwyciężyła 7:6(4), 6:3.