WTA Bruksela: Radwańska o tytuł zagra z Halep, która osiągnęła największy finał

Simona Halep (WTA 49) będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w finale turnieju WTA w Brukseli. W półfinale Rumunka pokonała Sofię Arvidsson (WTA 62) 6:4, 6:3.

20-letnia Simona Halep, która w meczu I rundy z Jeleną Janković obroniła trzy piłki meczowe, osiągnęła trzeci finał w karierze. W dwóch poprzednich sezonach Rumunka walczyła o tytuł w Fezie, przegrywając odpowiednio z Ivetą Benesovą i Albertą Brianti. Agnieszka Radwańska, która w półfinale wyeliminowała Kaię Kanepi, do tej pory grała z Halep raz, w ubiegłym sezonie w III rundzie Australian Open tenisistce z Konstancji oddała trzy gemy.

W I secie Arvidsson, dla której był to drugi półfinał w sezonie (w lutym wygrała turniej w Memphis), tak jak w meczu z Urszulą Radwańską przegrywała 0:3 z podwójnym przełamaniem. Szwedka tak jak dzień wcześniej wyrównała na 3:3, ale Halep od 4:4 zdobyła dwa decydujące gemy. W II partii Rumunka od 1:3 zdobyła pięć gemów i osiągnęła największy finał w karierze. Piłkę meczową dało jej świetne odegranie drop-szota i wykorzystała ją forhendem, który po taśmie przeszedł na stronę Szwedki. W trwającym 80 minut spotkaniu 20-latka z Konstancji wykorzystała sześć z 11 break pointów oraz zdobyła w sumie o 11 punktów więcej (67-56).