Wimbledon: Zaniewska, debiut z podniesioną głową

Po raz pierwszy występując w Wielkim Szlemie, Sandra Zaniewska urwała seta (2:6, 7:6[3], 3:6) Chince Shuai Peng, 34. rakiecie świata, w ubiegłym roku 14. singlistce rankingu.

Robert Pałuba

Mimo finalnej porażki, Zaniewska może być zadowolona ze swojego wielkoszlemowego debiutu. Katowiczanka po raz drugi w karierze walczyła z tenisistką z Top 100 (niedawno przegrała z Jie Zheng) i tym razem stoczyła wyrównany pojedynek.

Po nerwowym, gładko przegranym pierwszym secie (6:2 dla Peng), Polka w drugiej partii prezentowała się już solidniej. Mimo roztrwonienia przewagi (Zaniewska podawała na seta przy 6:5, ale dała się przełamać), zdołała wygrać seta w tie breaku.

Szybko stracony serwis w decydującej odsłonie był już jednak nie do odrobienia, a przy 3:5 polska tenisistka dała się przełamać po raz drugi, przegrywając spotkanie. Dzięki udanemu przejściu eliminacji, Zaniewska powinna awansować w okolice 150. pozycji w rankingu, najwyższej w karierze.

The Championships, Wimbledon, Londyn (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród kobiet w singlu 5,77 mln funtów
poniedziałek, 25 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Shuai Peng (Chiny, 30) - Sandra Zaniewska (Polska, Q) 6:2, 6:7(3), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)