ATP Umag: Bednarek i Kowalczyk wracają bez punktów

Tomasz Bednarek w parze z Karolem Beckiem, a Mateusz Kowalczyk z Davidem Skochem przegrali swoje mecze I rundy podczas turnieju ATP rozgrywanego w chorwackim Umag.

Dominika Pawlik

Polscy debliści notują w ostatnich tygodniach bardzo dobre wyniki. Mateusz Kowalczyk od maja wygrał dwa turnieje rangi ITF oraz trzy Challengery. W duecie z Tomaszem Bednarkiem wygrywał w Sobocie, Koszycach i Brunszwiku, natomiast w Bytomiu z Grzegorzem Panfilem oraz w Marburgu z Davidem Skochem, z którym zdecydował się na start w Umag.

Duet polsko-czeski zakończył swój start już w I rundzie po przegranej z Carlosem Berlocqiem i Marcelem Felderem. Tenisiści z Ameryki Południowej w rankingu ATP są wyżej notowani, ale był to ich dopiero drugi wspólny start w tym sezonie, w niemieckim Brunszwiku przegrali już w pierwszym meczu. Kowalczyk i Skoch nie potrafili się przeciwstawić, zostali przełamani trzykrotnie i mieli tylko jedną szansę na odrobienie strat, ale jej nie wykorzystali. Para argentyńsko-urugwajska zwyciężyła 6:3, 6:2. Mecz trwał 64 minuty.

Bednarek w Chorwacji wystąpił w parze z Karolem Beckiem, nigdy nie grali razem w Challengerach. Słowak w rankingu deblowym zajmuje aktualnie 350. miejsce, ale w przeszłości wygrał siedem turniejów, w tym pięć z nich w parze z Jaroslavem Levinskym. Ich rywalami byli reprezentanci gospodarzy: Ivan Dodig i Mate Pavić, a mecz został zaplanowany jako ostatni na korcie centralnym. Spotkanie trwało 106 minut i zakończyło się już po północy. Pierwszą partię po długim i wyrównanym tie breaku rozstrzygnęli na swoją korzyść Chorwaci, w drugiej zwyciężyła para polsko-słowacka i ostatecznie w super tie breaku Dodig i Pavić wygrali do siedmiu i awansowali do ćwierćfinału.

Vegeta Croatia Open, Umag (Chorwacja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 358,43 tys. euro
środa, 12 lipca

I runda gry podwójnej:

Carlos Berlocq (Argentyna) / Marcel Felder (Urugwaj) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / David Skoch (Czechy) 6:3, 6:2

Ivan Dodig (Chorwacja) / Mate Pavić (Chorwacja) - Karol Beck (Słowacja) / Tomasz Bednarek (Polska) 7:6(7), 6:7(4), 10-7