Serena, wbrew przeciwnościom po sukces

Przez długi czas Serena Williams była mniej znaną z sióstr, ale kiedy wreszcie przerosła Venus, stała się także jedną z najwybitniejszych tenisistek w historii.

W tym artykule dowiesz się o:

Obecnie 30-letnia Serena ma na swoim koncie aż czternaście trofeów wielkoszlemowych w singlu i dwa złote medale z olimpijskich turniejów deblowych. Mimo to wciąż pragnie sięgać po więcej.

Wydaje się, że młodsza siostra Williams wciąż musi coś udowadniać, bo w ostatnich latach częściej stawała do walki o własne zdrowie niż przeciw rywalkom na korcie. W 2003 roku triumfowała w Melbourne i Wimbledonie, jednak zaraz potem - z powodu poważnej kontuzji lewego kolana - musiała wycofać się z trasy WTA na całe osiem miesięcy. Na pozycji liderki światowego zestawienia Amerykankę zastąpiła wówczas Kim Clijsters, a ona sama zakończyła sezon z numerem trzecim.

Kolejny upadek nastąpił w sezonie 2005. Serena wygrała po raz trzeci Australian Open i wszystko wskazywało na to, że pod koniec lata odzyska miano najlepszej tenisistki na świecie. Niestety, szczęście ją opuściło. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych nabawiła się bowiem kontuzji kostki, która wymagała leczenia długoterminowego. Jesienią już nie wyszła na kort i po raz pierwszy od siedmiu lat wypadła poza czołową dziesiątkę.

Najwięcej zmartwień swoim fanom zapewniła jednak dwa lata temu. Wówczas, w finale rozgrywanym na najsłynniejszej trawie świata pokonała Wierę Zwonariową, ale krótko po sukcesie wyjechała do Monachium, gdzie stanęła na rozbite szkło i rozcięła stopę na tyle poważnie, że konieczna była interwencja chirurgiczna. W październiku operowano ją po raz drugi. Jakby tego było mało, cztery miesiące później przeszła zator tętnicy płucnej. Gdyby nie szybka interwencja medyczna, tenisistka mogłaby nawet umrzeć.

Wszystkie tytuły Sereny Williams:

1999 Paryż, Indian Wells, Los Angeles, US Open, Monachium
2000 Hanower, Los Angeles, Tokio
2001 Indian Wells, Toronto, Monachium
2002 Scottsdale, Miami, Rzym, Roland Garros, Wimbledon, US Open, Tokio, Lipsk
2003 Australian Open, Paryż, Miami, Wimbledon
2004 Miami, Pekin
2005 Australian Open
2006 -
2007 Australian Open, Miami
2008 Bangalore, Miami, Charleston, US Open
2009 Australian Open, Wimbledon, Masters
2010 Australian Open, Wimbledon
2011 Stanford, Montreal
2012 Charleston, Madryt, Wimbledon

Mimo tak licznych przeciwności, Serena nigdy się nie poddawała i wciąż pozostawała najbardziej konkurencyjną zawodniczką, ale jej "wielkość" liczy się nie tylko w liczbie zdobytych przez nią trofeów. Trzeba pamiętać, że Amerykanka prowadzi również szeroką działalność pozakortową: projektuje własną odzież i biżuterię, wspomaga fundację walczącą z głodem dzieci w Afryce, próbuje swoich sił w muzyce, a ponadto przed kilkoma dniami ogłosiła, że wspólnie z firmą Exodus Film Group będzie starała się podbić świat animacji.

Jaka jest jej recepta na tak niepodważalny sukces? - Ważna jest po prostu pracowitość. I wiara we własne możliwości - przyznaje w wywiadzie dla portalu Espn.

Komentarze (3)
Armandoł
13.07.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
To jest cecha mistrzów. Nie gra wszędzie jak głupia (pozdrawiam Bartoli albo Ferrera lub Almagro), wygrywa tam gdzie trzeba. 
avatar
qasta
13.07.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
poza tym musimy wziąć pod uwagę , że Serena ignoruje mniej ważne turnieje. Swoją obecną pozycję (nr 4) ma po udziale w 15 -tu turniejach (Agnieszka Radwańska na swój Nr 2 z Czytaj całość
avatar
chieri
13.07.2012
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Serena pojawia się i znika, ale jak już zabiera się za granie, to wiedz, że coś się dzieje :P mi zawsze najbardziej imponował jej wyczyn z sezonów 2002 i 2003. tzw. szlem Sereny z Wimbledonem n Czytaj całość