WTA Montreal: Kvitova i Woźniacka zmierzą się o finał, Safarova rywalką Na Li

Petra Kvitova pokonała Tamirę Paszek 6:3, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju Rogers Cup rozgrywanego na kortach twardych w Montrealu.

22-letnia Kvitová osiągnęła piąty półfinał w sezonie i w niedzielę powalczy o pierwszy finał od ubiegłorocznych Mistrzostw WTA, które wygrała. W trwającym 67 minut spotkaniu z Tamirą Paszek Czeszka wykorzystała pięć z sześciu break pointów, zaserwowała pięć asów oraz zgarnęła 26 z 36 piłek przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejną rywalką mistrzyni Wimbledonu 2011 będzie Karolina Woźniacka (WTA 8), która pokonała pierwszą od 1992 roku (Patricia Hy-Boulais) kanadyjską ćwierćfinalistkę imprezy Aleksandrę Woźniak (WTA 55) 6:4, 6:4. W ciągu jednej godziny i 51 minut gry Dunka cztery razy przełamała podanie reprezentantki gospodarzy, a sama obroniła sześć z ośmiu break pointów. W niedzielę była liderka rankingu, która podwyższyła bilans spotkań z Woźniak na 8-1, zagra o drugi finał w sezonie (Kopenhaga - przegrała z Andżeliką Kerber). Woźniacka, która wygrała z Kvitovą trzy z pięciu meczów (w ostatnim w październiku ubiegłego roku w Mistrzostwach WTA lepsza była Czeszka), w Montrealu zdobyła tytuł w 2010 roku.

Rywalką pogromczyni Agnieszki Radwańskiej Na Li (WTA 11) będzie Lucie Šafářová (WTA 23), która wygrała z Robertą Vinci (WTA 28) 6:2, 6:2. Czeszka wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów oraz straciła tylko cztery punkty przy swoim pierwszym podaniu i odniosła komfortowe zwycięstwo w ciągu 58 minut. Tenisistka z Brna, która z Na Li wygrała tylko jedno z sześciu spotkań (to pierwsze, gdy w 2005 roku spotkały się w finale w Estoril), powalczy o drugi finał w sezonie (Charleston).

Program i wyniki turnieju

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)