WTA Cincinnati: Faworytki nie zawodzą, Stosur, Kvitova i Kerber w ćwierćfinale

Faworytki nie zawodzą w meczach III rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego w Cincinnati. Awans wywalczyły Samantha Stosur, Petra Kvitova oraz Andżelika Kerber

Po męczarniach w meczu II rundy z Anabel Mediną, w czwartek na kort wyszła inna Samantha Stosur. Mistrzyni US Open, która za niespełna dwa tygodnie rozpocznie walkę o obronę tytułu zmiotła z kortu Jekaterinę Makarową, oddając przeciwniczce zaledwie cztery gemy. W wygranym 6:1, 6:3 pojedynku Australijka przegrała zaledwie trzy punkty po trafionym pierwszym podaniu i nie straciła serwisu. Sama miała aż 15 szans na breaka, z których wykorzystała cztery. Stosur pozostaje najwyżej rozstawioną tenisistką w połówce Agnieszki Radwańskiej.

Przeciwniczką Stosur w meczu ćwierćfinałowym będzie Venus Williams. Amerykanka zdemolowała 6:3, 6:0 finalistkę tegorocznego Rolanda Garrosa, Sarę Errani i po dwóch trzysetowych pojedynkach udało jej się rozegrać mniej obciążające spotkanie. Starsza z sióstr występuje w Cincinnati dopiero po raz drugi w karierze; w 2009 roku osiągnęła w Ohio III rundę.

51. zwycięstwo w sezonie odniosła Andżelika Kerber. Niemka skorzystała z dnia przerwy, który przysługiwał jej po wtorkowym, nie bez problemów wygranym pojedynku z Tímeą Babos i w czwartek, także po dość zaciętej walce uporała się w niespełna półtorej godziny 6:4, 7:6(5) z Andreą Hlaváčkovą. Kerber jest zawodniczką z największą liczbą wygranych pojedynków w bieżącym sezonie, a o półfinał powalczy z Sereną Williams.

Podobnie jak Stosur, kłopotów w meczu II rundy nie uniknęła Petra Kvitová. Czeszka, która w środę odrabiała stratę przełamania w ostatnim secie spotkania z Moną Barthel, w czwartek zmiotła w kortu Shuai Peng. Mistrzyni Wimbledonu z roku ubiegłego wykorzystała wszystkie cztery break pointy w pojedynku, a sama nie straciła podania, wygrywając 6:2, 6:2. Program i wyniki turnieju kobiet