ITF Poznań: Heroiczne boje Gawrona i Gadomskiego, polski finał debla

Marcin Gawron po ponad trzech godzinach walki awansował do ćwierćfinału, ta sztuka nie udała się Piotrowi Gadomskiemu, który jednak urwał seta najwyżej rozstawionemu Dusanowi Lojdzie.

Dominika Pawlik

Marcin Gawron w czwartek musiał spędzić ponad trzy godziny, by móc pokonać Artema Smirnowa. - Czy grałem nierówno? Nie mnie to oceniać. Cieszy zwycięstwo. Pod koniec drugiego seta Ukrainiec postawił wszystko na jedną kartę i zaczął grać agresywnie - mówił po meczy Gawron. - Zwykle w II rundzie moje mecze trwają ponad trzy godziny. Myślałem, że tym razem będzie inaczej, ale tradycji stało się zadość - dodał.

Ukrainiec jest znany polskiej publiczności, w 2009 roku występował w finale deblowym podczas Challengera w Szczecinie. Ten finał jest pamiętny ze względu na zwycięzców - Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka, którzy powalczą o tytuł w TALEX Open. Polacy wyeliminowali Smirnowa i Andrieja Wasilewskiego w trzech setach. W finale ich rywalami będą Gawron i Andriej Kapaś lub Piotr Gadomski i Maciej Smoła.

Jeśli chodzi o tenisistę z Warszawy - Gadomskiego, to dzielnie walczył z najwyżej rozstawionym Dušanem Lojdą, ale ostatecznie przegrał 5:7 w decydującej partii. W piątek kibice zobaczą więc dwa ćwierćfinały z udziałem Polaków oraz drugi ćwierćfinał debla.

TALEX Open, Poznań (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dol.

ćwierćfinał gry pojedynczej:

piątek, 24 sierpnia

Dušan Lojda (Czechy, 1) - Marc Sieber (Niemcy, 8)
Marcin Gawron (Polska, 3) - Arthur de Greef (Belgia, 7)
Yannick Reuter (Belgia, 4) - Roberto Carballes (Hiszpania, 5)
Grzegorz Panfil (Polska, 6) - Laslo Urrutia Fuentes (Chile, Q)

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 23 sierpnia

Dušan Lojda (Czechy, 1) - Piotr Gadomski (Polska) 6:2, 6:7(7), 7:5
Marcin Gawron (Polska, 3) - Artem Smirnow (Ukraina) 6:2, 6:7(4), 7:6(4)
Yannick Reuter (Belgia, 4) - Aleksander Łazow (Bułgaria) 6:2, 6:4
Roberto Carballes (Hiszpania, 5) - Jewgienij Karłowski (Rosja, Q) 6:4, 6:4
Arthur de Greef (Belgia, 7) - Adam Pavlásek (Czechy) 6:0, 6:4

półfinal gry podwójnej:

Marcin Gawron (Polska, 2) / Andriej Kapaś (Polska, 2) - Piotr Gadomski (Polska) / Maciej Smoła (Polska)

Tomasz Bednarek (Polska, 1) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 1) - Artem Smirnow (Ukraina, 3) / Andrej Wasilewski (Białoruś, 3) 6:3, 2:6, 10-6