ATP Bangkok: Faworyci nie zawodzą, zwycięstwa Gasqueta, Raonicia i Monfilsa

Rozstawiony z numerem drugim Richard Gasquet wydobył się z niemałych tarapatów w pojedynku II rundy turnieju w Bangkoku z Grigorem Dimitrowem. Pewne zwycięstwa odnieśli Milos Raonić i Gael Monfils.

Robert Pałuba

Z bardzo dalekiej podróży powrócił Richard Gasquet w pojedynku z Grigorem Dimitrowem. Francuz, rozstawiony z numerem drugim, przegrywał w starciu z utalentowanym Bułgarem już 5:7, 2:5, by ostatecznie przełamać serwującego na mecz przeciwnika, wygrać pięć kolejnych gemów w secie drugim i zamknąć trwający 2h15' pojedynek 6:4 w decydującej partii, już w piątek czasu lokalnego.

W kolejnej rundzie Gasquet zmierzy się z innym zawodnikiem młodego pokolenia, Bernardem Tomiciem. Utalentowany 20-latek z Australii (ćwierćfinalista Wimbledonu z roku ubiegłego), który w bieżącym sezonie spisuje się jednak znacznie poniżej oczekiwań, pokonał w trzech setach Dudiego Selę i zameldował się w czwartym ćwierćfinale w sezonie.

- Mój rywal grał dobrze. Sam nie byłrm wystarczająco agresywny, ale trudno grać w ten sposób przeciwko takiemu zawodnikowi. Gra bardzo niestandardowo, jak ja. Dużo slajsuje i gra się z nim bardzo niezręcznie - komentował po meczu Tomic.

Kłopotów w meczu otwarcia nie miał Milos Raonić, który w dwóch setach odprawił Ivo Karlovicia. W pojedynku dwóch potężnie serwujących tenisistów, Kanadyjczyk pierwszą partię wygrał w tie breaku 7-3 (choć w całym secie solidniej prezentował się w gemach serwisowych rywala), zaś w secie drugim od razu wywalczył przełamanie, które bez kłopotów utrzymał już do końca spotkania. W całym meczu Raonić nie musiał bronić żadnego break pointa.

- W pierwszym secie trochę brakowało mi zdecydowania. Cały czas zastanawiałem się, co powinienem zrobię - mówił po meczu Kanadyjczyk. - Jutrzejszy mecz z Nieminenem będzie zupełnie inny, ale jeśli uda mi się utrzymać koncentrację i intensywność gry taką jak dzisiaj, to będę miał swoje szanse - ocenił Raonić nadchodzący ćwierćfinał z Jarkko Nieminenem.

Na II rundzie swój występ zakończył ubiegłoroczny finalista, Donald Young. Amerykanin nie sprostał Fernando Verdasco i czeka go znaczący spadek w rankingu ATP (Young przegrał w tym sezonie 17 kolejnych spotkań i punkty za ubiegłoroczny finał w Bangkoku były dla niego ostatnim punktem zaczepienia). Dzięki dwusetowym zwycięstwom do ćwierćfinałów awansowali w czwartek także pozostali dwaj Francuzi w stawce: Gilles Simon oraz Gael Monfils.