Challenger Mons: Bednarek i Janowicz zdobyli tytuł

Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz pokonali najwyżej rozstawioną parę - Michaela Llodrę i Edouarda Rogera-Vasselina w finale Challengera w Mons i wywalczyli tytuł w grze podwójnej.

Dominika Pawlik

Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek wywalczyli pierwszy wspólny tytuł w grze podwójnej podczas halowego Challengera w Mons. Łodzianin odpadł w ćwierćfinale singla, przegrywając w dwóch setach z Tobiasem Kamke. To drugi deblowy tytuł dla Janowicza w sezonie i karierze. Dla Bednarka to jedenaste challengerowe zwycięstwo.

Polacy nie mieli łatwej przeprawy w Mons. Ich wspólny występ był swego rodzaju niespodzianką, bo Bednarek planował w Belgii występ z Mateuszem Kowalczykiem.

Zwycięzcy w całym turnieju stracili zaledwie dwa sety. W dwóch pierwszych meczach słabo rozpoczynali premierowe odsłony, musieli odrabiać straty przełamania, ale z każdą kolejną piłką, szło im lepiej. Bednarek i Janowicz dobrze się uzupełniali, a przede wszystkim sprawili miłą niespodziankę.

Finałowa potyczka z Michaelem Llodrą i Edouardo Rogerem-Vasselinem miała rozpocząć się wcześniej, ale pierwszy z Francuzów występował w finale gry pojedynczej. Mecz się przeciągnął, trwał 2h28', po nim zawodnik potrzebował przysługującego mu odpoczynku. Pierwszą partię wygrali Polacy do pięciu, w kolejnej lepsi byli najwyżej rozstawieni rywale, ale w super tie breaku Bednarek i Janowicz oddali im tylko dwa punkty.

Para zwycięska zainkasowała 6,6 tysiąca euro do podziału oraz 125 punktów do rankingu deblowego.

Ethias Trophy, Mons (Belgia)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 106,5 tys. euro
niedziela, 7 października

finał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / Jerzy Janowicz (Polska) - Michaël Llodra (Francja, 1) / Edouard Roger-Vasselin (Francja, 1) 7:5, 4:6, 10-2