Challenger Rennes: Czwarty półfinał w sezonie Bednarka i Kowalczyka

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk bez większych problemów pokonali kolejnych rywali i awansowali do półfinału halowego Challengera w Rennes.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk po tygodniowej przerwie we wspólnych występach, podbijają Challenger w Rennes, ale z mniejszą pulą niż w ostatnich turniejach (wcześniej 106,5 tys. euro, a ten ma 42,5 tys. euro). Tenisiści w I rundzie uporali się z Marinem Draganją i Lovro Zovko, z którymi podobny rezultat osiągnęli podczas Pekao Szczecin Open.

W ćwierćfinale rywalami polskiej pary byli: Argentyńczyk Federico Delbonis oraz mniej znany Hiszpan Carlos Poch-Grandin. Bednarek i Kowalczyk udowodnili swoją wyższość wygrywając 6:4, 6:3 i broniąc wszystkich break pointów. Mecz trwał dokładnie 66 minut. Polacy czekają na półfinałowych rywali, ale mogą być nimi najwyżej rozstawieni: Michael Llodra i Pierre-Hugues Herbert. Ten drugi partnerował Grzegorzowi Panfilowi w kanadyjskim Challengerze w Rimouski, wtedy Bednarek grał z Olivierem Charroin i wyszli zwycięsko z tej batalii.

Dla Bednarka i Kowalczyka to czwarty półfinał w tym sezonie w zawodach tej rangi. Wcześniej zwyciężali w Marburgu i Brunszwiku, a także dotarli do finału w Szczecinie. Oprócz tego wywalczyli tytuł w turnieju ITF w Sobocie i byli finalistami w Poznaniu. Dobre wspólne występy pozwoliły na przesunięcie się w rankingu. Bednarek aktualnie jest. 83., natomiast Kowalczyk był w Top 100, ale w poniedziałek spadł na 104. miejsce.

Open de Rennes
, Rennes (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
czwartek, 11 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) - Federico Delbonis (Argentyna) / Carlos Poch-Grandin (Hiszpania) 6:4, 6:3