WTA Auckland: Radwańska walkę o 11. tytuł rozpocznie od meczu z Węgierką Arn

Greta Arn będzie pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA w Auckland (Nowa Zelandia), gdzie Polka będzie najwyżej rozstawioną tenisistką.

Agnieszka Radwańska (WTA 4) miała grać z mistrzynią juniorskiego Rolanda Garrosa 2009 Kristiną Mladenović, ale Francuzka wycofała się z powodu problemów z nadgarstkiem. Greta Arn (WTA 114), która do drabinki dostała się jako szczęśliwa przegrana z kwalifikacji, to triumfatorka turnieju w Auckland z 2011 roku. 33-letnia tenisistka z Budapesztu w swojej karierze wygrała dwa turnieje WTA (pierwszy w 2007 roku w Estoril).

Arn w Auckland zagra po raz trzeci - w ubiegłym sezonie jako obrończyni tytułu w I rundzie uległa w trzech setach Julii Görges (Niemka gra tutaj także w tym sezonie, jest rozstawiona z numerem drugim). Radwańska, która walczyć będzie o 11. triumf w WTA Tour, w nowozelandzkiej imprezie zagra po raz pierwszy.

Polka i Węgierka grały ze sobą do tej pory dwa razy. Oba spotkania, w 2007 w Zurychu i 2012 roku w Stuttgarcie, bez straty seta wygrała krakowianka.

Mecz odbędzie się już w 2013 roku, w nocy z poniedziałku na wtorek, jako trzeci od północy czasu polskiego. Jeśli Radwańska poradzi sobie z Arn kolejną jej rywalką będzie Simona Halep, która pokonała Holenderkę Arantxę Rus 4:6, 6:3, 6:1. Krakowianka na pewno nie spotka się w turnieju ze swoją nemezis Swietłaną Kuzniecową, która w pierwszym starcie od czasu Wimbledonu poległa po trzysetowej bitwie z Kiki Bertens.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)