Challenger Quimper: Bednarek i Kowalczyk pokonani przez Izraelczyków

Quimper nie okazało się szczęśliwe dla Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka. Polacy rozstawieni z numerem 4. przegrali już w I rundzie z Dudim Selą i Amirem Weintraubem.

Dominika Pawlik

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk po raz drugi w tym sezonie wystąpili wspólnie w turnieju rangi ATP Challenger. Przed tygodniem byli rozstawieni z numerem 1., ale przegrali już w ćwierćfinale. W Bergamo ich pogromcy ostatecznie dotarli do finału, gdzie ulegli Słowakom. Parą, która pokonała Polaków, byli Claudio Grassi i Amir Weintraub.

Losowanie sprawiło, że w Quimper ponownie rywalem Bednarka i Kowalczyka był Weintraub, ale tym razem w duecie ze swoim rodakiem - Dudim Selą. Para z Izraela potrzebowała 68 minut na wyeliminowanie pary rozstawionej z numerem 4. Po wygranej w tie breaku pierwszej partii, Bednarek i Kowalczyk w drugim secie i super tie breaku musieli uznać wyższość rywali.

Polacy w cały meczu zaserwowali cztery asy i popełnili trzy podwójne błędy serwisowe. Po trafionym pierwszym podaniu zdobyli 79 procent punktów. Wykorzystali jedną z dwóch szans na przełamanie. Sela i Weintraub aż trzykrotnie przełamywali polską parę i zdobyli w 72 ze 132 punktów.

Michał Przysiężny po zwycięstwie w Bergamo otrzymał specjalną przepustkę w Quimper, bo ranking nie pozwalałby mu na bezpośredni start w turnieju, musiałby przebijać się przez eliminacje. Głogowianin w I rundzie zagra z Edouardem Rogerem-Vasselinem, a mecz ten jest zaplanowany na środę.

Open BNP PARIBAS Banque de Bretagne Quimper, Quimper (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 12 lutego

I runda gry podwójnej:

Dudi Sela (Izrael) / Amir Weintraub (Izrael) - Tomasz Bednarek (Polska) / Mateusz Kowalczyk (Polska) 6:7(4), 6:2, 10-4

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!