WTA Ad-Dauha: Kłopoty Woźniackiej i Stosur, Kuzniecowa odprawiła Bartoli

Karolina Woźniacka obroniła trzy setbole w pojedynku II rundy turnieju w Dausze z Soraną Cirsteą. Seta z Monicą Niculescu przegrała Samantha Stosur, a Swietłana Kuznieczowa pokonała Marion Bartoli.

Robert Pałuba

Niemałe kłopoty miała Karolina Woźniacka w pojedynku w II rundy z Soraną Cirsteą. Dunka, która przegrała poprzednie dwa pojedynki z rumuńską tenisistką (choć oba ponad trzy lata temu), we wczesnej fazie seta straciła podanie. Była liderka rankingu zdołała odrobić stratę i doprowadzić do tie breaka, ale w nim także miała kłopoty i przegrywała już 3-6. Finalistka US Open sprzed czterech lat zdołała jednak z pomocą rywalki wyjść z opresji i wygrała 9-7.

Druga odsłona była całkowicie jednostronna. Cîrstea wygrała w niej zaledwie trzy punkty przy własnym podaniu i przegrała wszystkie gemy serwisowe. Oprócz gema otwierającego seta, Rumunka była także bezradna przy podaniu przeciwniczki, a jej nieprzygotowane wypady do siatki Woźniacka raz po raz karciła efektownymi minięciami. W całym pojedynku rumuńska tenisistka popełniła aż 30 niewymuszonych błędów (przy 17 uderzeniach kończących). Woźniacka zanotowała 15 winnerów, ale popełniła także dwukrotnie mniej błędów. W pojedynku o ćwierćfinał Dunka zmierzy się z rewelacyjnie ostatnio spisującą się Moną Barthel.

Problemy w swoim pierwszym meczu miała ubiegłoroczna finalistka imprezy, Samantha Stosur. Australijka potrzebowała trzech setów, by uporać się z Monicą Niculescu. Pojedynek australijskiej tenisistki z Rumunką przypominał ubiegłoroczną konfrontację zawodniczek z ćwierćfinału tego samego turnieju. Ofensywnie nastawiona Stosur kontrolowała przebieg wydarzeń w pierwszym i trzecim secie, w drugim miała zaś ogromne kłopoty z nieszablonową grą rywalki.

Coraz wyrażniej daje o sobie znać Swietłana Kuzniecowa, która zdaje się odzyskiwać zagubioną formę. Rosyjska mistrzyni dwóch turniejów wielkoszlemowych pokonała 6:4, 6:4 Marion Bartoli i po udanym starcie sezonu (ćwierćfinał Australian Open) kontynuuje dobre występy.