ATP Memphis: Obrońca tytułu za burtą, amerykański weteran rywalem Kubota

Jurgen Melzer nie obroni tytułu w turnieju ATP w Memphis. Austriak już w I rundzie przegrał z Igorem Sijslingiem. Szczęśliwy przegrany z kwalifikacji, Michael Russell, będzie kolejnym rywalem Kubota.

Marcin Motyka

Szczęśliwy przegrany z kwalifikacji, Michael Russell, będzie rywalem Łukasza Kubota w meczu, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału turnieju ATP w Memphis. Amerykanin, który w ostatniej rundzie eliminacji uległ Donaldowi Youngowi, ale zastąpił w drabince turnieju głównego kontuzjowanego Fernando Verdasco, pokonał w meczu I rundy Aleksa Bogomołowa Jr. 6:2, 6:4.

34-latek z Detroit w starciu ze swoim rodakiem, od niedawna reprezentującym barwy Rosji, dwukrotnie został przełamany, ale sam aż pięć razy pokusił się o breaka, zaserwował pięć asów i łącznie zdobył jedenaście punktów więcej.

Russell to jeden z weteranów cyklu ATP, zawodową karierę rozpoczął w 1998 roku. Do tej pory jego największym osiągnięciem jest 1/8 finału wielkoszlemowego Roland Garros, wywalczona 13 lat temu. Mimo długiej kariery, zawodnik zwany przez przyjaciół "Iron Mike", nigdy nie był znaczącą postacią amerykańskiego tenisa, co więcej, ani razu nie zaznał smaku zwycięstwa w turnieju ATP.

Już w I rundzie z największą halową imprezą w Stanach Zjednoczonych pożegnał się Jürgen Melzer. Obrońca tytułu przegrał 4:6, 6:7(3) z Igorem Sijslingiem.

O losach pierwszego seta zadecydował jeden break, uzyskany w trzecim gemie przez Holendra. W drugiej odsłonie przełamań nie było, ale w tie breaku lepszy okazał się Sijsling.

Triumf nad Melzerem, to dla 25-latka z Amsterdamu druga znacząca wygrana w ciągu kilku dni, bowiem w ubiegłym tygodniu uporał się z Jo-Wilfriedem Tsongą. W kolejnej fazie turnieju Sijsling zmierzy się z oznaczonym numerem pierwszym Marinem Ciliciem. Z imprezą już w I rundzie pożegnał się rozstawiony z "trójką" John Isner, który przegrał w dwóch setach starcie z Denisem Istominem.

U.S. National Indoor Tennis Championships, Memphis (USA)