WTA Indian Wells: Urszula Radwańska wzięła rewanż na Hampton, zagra z Azarenką

Urszula Radwańska pokonała Jamie Hampton 6:0, 7:6(4) w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells. O ćwierćfinał Polka zagra z Wiktorią Azarenką.

Po wyeliminowaniu w II rundzie półfinalistki Australian Open Sloane Stephens, Urszula Radwańska (WTA 37) odprawiła kolejną Amerykanką. Polka obroniła piłkę setową w II partii i wzięła słodki rewanż na Jamie Hampton (WTA 64) za porażkę poniesioną w styczniu w Melbourne w I rundzie. Krakowianka w ten sposób wyrównała swój najlepszy wynik w Indian Wells z 2009 roku. Wtedy przegrała z Karoliną Woźniacką, tym razem jej rywalką w walce o ćwierćfinał będzie broniąca tytułu, niepokonana w tym roku Wiktoria Azarenka (WTA 2).
Urszula Radwańska wyrównała swój najlepszy wynik w Indian Wells z 2009 roku Urszula Radwańska wyrównała swój najlepszy wynik w Indian Wells z 2009 roku
Radwańska rozgrywa siódmy turniej w sezonie i dopiero po raz pierwszy udało się jej wygrać trzy spotkania w jednym turnieju (nie licząc trzystopniowych kwalifikacji w Dubaju). Najlepszym tegorocznym rezultatem Polki była do tej pory III runda w Dausze. Wcześniej w styczniu w czterech turniejach udało się jej wygrać tylko jeden mecz. Krakowianka w wielkiej imprezie w Indian Wells gra po raz piąty - w 2009 roku pokonała tutaj Swietłanę Kuzniecową, odnosząc drugie w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 (miesiąc wcześniej w Dubaju wygrała ze swoją starszą siostrą Agnieszką). Poza tym Ula zwyciężyła jeszcze jedną zawodniczką z elity - w ubiegłym sezonie okazała się lepsza od Marion Bartoli w Brukseli w II rundzie.

W I secie Radwańska przełamała Hampton w pierwszym, trzecim i piątym gemie, by w szóstym obronić break pointa i wykorzystać pierwszego setbola. W II partii obie tenisistki zaliczyły po jednym przełamaniu - Polka na 2:1, a Amerykanka na 2:2. Krakowianka w ósmym gemie wróciła z 15-40, a w 10. obroniła piłkę setową i sięgnęła po zwycięstwo w tie breaku, w którym od 3-4 zdobyła cztery kolejne punkty.

W trwającym 85 minut spotkaniu (ponad godzinę II set) Radwańska obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie podania rywalki. Polka zdobyła 41 z 66 punktów (62 proc.) przy swoim pierwszym podaniu oraz 28 z 55 (50 proc.) w gemach, w których podawała rywalka.

Urszula Radwańska jedyny raz z Azarenką grała dwa lata temu właśnie w Indian Wells. Polka przegrała wtedy w III rundzie 6:7(3), 3:6. Z Białorusinką 15. razy w głównym cyklu mierzyła się Agnieszka Radwańska i była górą tylko trzy razy.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Plexipave), pula nagród 5,03 mln dol.
poniedziałek, 11 marca

III runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska) - Jamie Hampton (USA) 6:0, 7:6(4)

Program i wyniki turnieju kobiet

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)