ATP Miami: Janowicz nie powtórzy deblowego wyniku z Indian Wells

Jerzy Janowicz i Florian Mayer przegrali już w I rundzie turnieju gry podwójnej w Miami. Łodzianin przed tygodniem osiągnął finał w Indian Wells.

Dominika Pawlik

Jerzy Janowicz, finalista zeszłotygodniowych zawodów w Indian Wells, tym razem zagrał w parze z Florianem Mayerem, bowiem jego kalifornijski partner, Filipińczyk Treat-Conrad Huey, powrócił do współpracy z Brytyjczykiem Dominikiem Inglotem. W czwartek pierwszymi rywalami Polaka i Niemca byli oznaczeni numerem piątym Pakistańczyk Aisam-ul-Haq Qureshi i Holender Jean-Julien Rojer.

Spotkanie było bardzo wyrównane, w obu setach o losach decydowały pojedyncze przełamania. W pierwszej partii podanie stracili wyżej notowani Qureshi i Rojer, natomiast w drugim secie w 10. gemie udało im się wykorzystać break pointa. W super tie breaku tylko na początku duet polsko-niemiecki uzyskał prowadzenie, z każdą kolejną piłką uciekało im zwycięstwo. Ostatecznie para rozstawiona z numerem 5. wygrała do sześciu.

Spotkanie trwało 79 minut, a oba duety zaserwowały po sześć asów. Qureshi i Rojer obronili cztery z pięciu break pointów, a na returnie wywalczyli 21 punkty, tracąc przy swoim podaniu 22.

Janowicz w Miami wystąpi jeszcze w grze pojedynczej, gdzie jest rozstawiony z numerem 21. Łodzianin w I rundzie miał wolny los i czeka na rywala, którym może być Thomaz Bellucci lub Christian Harrison.
Jerzy Janowicz może skupić się na grze pojedynczej Jerzy Janowicz może skupić się na grze pojedynczej
Sony Open Tennis, Miami (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 4,33 mln dol. czwartek, 21 marca

I runda gry podwójnej:

Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan, 5) / Jean-Julien Rojer (Holandia, 5) - Jerzy Janowicz (Polska) / Florian Mayer (Niemcy) 4:6, 6:4, 10-6

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!